Eesti uudised

Rahandusministeerium annaks "Jõulutunneli" annetuste käibemaksu valitsuse reservfondist (1)

SLÕL online, 29. detsember 2006 12:43
Rahandusministeerium teeb ettepaneku kompenseerida haiglatele ETV "Jõulutunneli" saatega inimeste annetuste eest ostetavate reanimobiilide käibemaks valitsuse reservfondist.

Käibemaksuseaduse järgi on maksustatud kõik teenused ja kaubad - see on üldise tarbimismaksu põhialus. Kui ostetav teenus või kaup ei kuulu maksuvabade kaupade nimekirja, siis ei ole võimalik maksust vabastada ühtegi teenust ega kaupa üksnes sellepärast, et see osteti annetatud rahast, teatas rahandusministeerium.

"See on ka teistes Euroopa Liidu riikides levinud praktika, et suuremate heategevusprojektide puhul näeb selle valdkonnaga tegelev ministeerium kulud oma eelarves ette. "Jõulutunneli" saate küsimus on ka varem üles kerkinud ja rahandusministeerium on sama seisukohta väljendanud ka siis," täpsustas rahandusminister Aivar Sõerd.

"Kuivõrd sotsiaalministeerium oma eelarvet koostades selle annetussummaga arvestada ei osanud, teeme ettepaneku sel aastal teha erand - taotleme käibemaksusumma kompenseerimist valitsuse reservfondist," väitis Sõerd.

Ministeeriumi kinnitusel ei ole Tartu Ülikooli Kliiniku või Tallinna lastehaigla lastefondil mingeid takistusi vajaminevate summade sotsiaalministeeriumi kaudu riigieelarvest taotlemiseks.