Eesti uudised

Venemaal levib info Ukraina terroristide koolitamisest Eestis (3)

SLÕL online, 23. november 2006, 08:31
Novembri algul ilmusid internetti fotod ja videoklipid, millel näidatakse, kuidas Ukraina noored rahvuslased õpivad korraldama diversiooniakte.

Umbes 15 sõjaväe moondamisülikondades noorukit (sealhulgas kolm tüdrukut) õpetatakse valmistama lõhkeseadmeid, bazuukadest tulistama ja autosid õhku laskma, kirjutab Eesti Ekspress.

Fotodel on fikseeritud ka raadioõhitavad suundmiinid ja esmaabitund, kus õpetatakse andma abi laskehaava puhuks. Taustal ripuvad Suurbritannia, USA, Ukraina, Leedu ja Eesti riigilipud ning ASSA ehk Venemaa Vabade Sotsiaal-Anarhistide Assotsiatsiooni mitteametlik punamust lipp.
Õppuste läbiviimise kohaks on Kauna talu Tallinna külje all.

Ekspress selgitas välja, et õppus küll toimus, aga tegemist oli noortelaagriga, milles osales Ukraina organisatsioon PLAST., mis on pigem skaudiorganisatsioon kui terrorismiühendus. Laagris kasutatud relvad kuulusid kaitseliidule ja nende kasutamine oli kaitseliiduga ka kooskõlastatud. Laagri korraldaja Peeter Lauri sõnul kasutati paukpadruneid ja õppemiine. „Me korraldame selliseid laagreid juba mitu aastat. Teeme koostööd ERNA retkega,", sõnas Laur.

Eesti kaitsepolitsei on selle noortelaagri toimumisega seonduvat kontrollinud ning pole selle korraldaja tegevuses kuriteo tunnuseid tuvastanud. „Väited, et nimetatud noortelaagris oleks terroriste koolitatud, ei vasta tõele ning on ilmselt propagandistliku iseloomuga," sõnas kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee