Eesti uudised

Meelis Laod ootavad trellid (33)

Allikas: ajakirjandus , 11. oktoober 2006, 00:00
PROKURÖR TAHAB VAHISTADA: Ärimees Meelis Laod ähvardab tagaotsitavaks kuulutamine ja tabamisel vahistamine, sest süüdistaja hinnangul hoidub ta põhjusetult kohtupidamisest kõrvale. 
Prokurör taotleb ärimees Meelis Lao vahistamist, sest ta hoiab juba pikemat aega kohtuistungist kõrvale. Advokaadi väitel lamavat Lao ühes Moskva haiglas, kuid kaitsjal polevat aimugi, mis temaga on juhtunud.

Prokurör Veera Kremez taotles eile Harju maakohtult, et kurikuulus ärimees Meelis Lao kuulutataks tagaotsitavaks ja tabamisel vahistataks, sest ta jättis juba teist korda kohtuistungile ilmumata.

Juuni lõpul lükkas kohus Lao asja arutamise oktoobrisse, sest ta olla väga haige, kuid Lao ei ilmunud ka eile kohale.

Lao advokaat Helina Luksep teatas, et sai esmaspäeval teada, et Lao lamab ühes Moskva haiglas. Mis tal seekord viga, pole advokaadil aimugi.

Lao venitab kohtupidamist?

«Praegu ei ole tõendeid selle kohta, et Lao on Moskvas ja haiglas. Kaitsja ei osanud täpsustada isegi seda, mis haiglas Lao viibib, seetõttu jäi mulje, et Lao asukoht on teadmata,» põrutas prokurör seepeale. Ja kahtlustas, et Lao lihtsalt üritab kohtupidamist põhjuseta venitada. Sestap taotlebki Kremez Lao kuulutamist tagaotsitavaks.

Kurnatud häälega Lao ütles SL Õhtulehele vaid, et on Moskvas haiglas, kuid ei saa ega taha asjast pikemalt rääkida.

Lao advokaatki ei lisanud enamat ja viitas kohustusele hoida kliendisaladust.

Välisministeeriumi kinnitusel pole Lao Eesti Moskva saatkonnast abi palunud.

Viskas burgerimeistrid tänavale

Eile pidi Harju maakohus hakkama arutama kriminaalasja, milles prokurör süüdistab Laod selles, et ta tunamullu 9. septembril tungis kaaslastega Tallinnas Viru tänava McDonald`si kiirsööklasse ja keelas töötajatel sinna sisenemise. Sissetungi põhjendas ta sellega, et söökla rendileping lõppes mõni päev tagasi ja asutus peab majast välja kolima. Lao nimetas end majaomaniku esindajaks.

Tol hommikul kell 6.15 sai politsei kiirsööklast kolm enam-vähem sama sisuga väljakutset – Meelis Lao olevat mingite võõraste inimestega söögikohta tunginud ja personali tänavale visanud.

Sissetungijate vastu ei jätkunud jaksu ka sööklat valvanud Falcki turvamehel, kes lõpuks

politsei appi kutsus. Kuid sellestki jäi väheks – mõni tund hiljem helistas Tallinna toonasele politseijuhile Kalle Klandorfile McDonald’si tegevjuht ja palus kohale tulla, sest sissetungijad peremehetsevad sööklas.

«Kesklinna jalakäijatetänaval ei saaks nii käituda terroristid ega turvamehed,» ütles Klandorf toona.

Politseijuht leidis kiirsöögikoha juures eest kummalise vaatepildi: hamburgerimeistrid ja Falcki turvamehed olid tänavale tõstetud, McDonald’si tegevjuhtigi ei lastud majja. Lõpuks pääses politsei siiski sööklasse ja paar päeva hiljem andis kohus söögikohale õiguse samas paigas edasi tegutseda.

Kohus arutab Lao tagaotsitavaks kuulutamist 16. oktoobril.

Kriminaalkaristused ja tapmiskatsed

Sel suvel avastas Lao tänu pruut Sirlile ratsutamise. «Arvasin, et ratsutamine ei ole minule, kuid see osutus tõeliseks naudinguks,» ütles Lao Kroonikale. Ta veetvat sadulas kolm-neli päeva nädalas.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee