Uudised

Biitlitest ja mitte ainult...  

29. aprill 1998, 00:00

Üheksas Nõo biitmuusika õhtu

ÜLO KÜLM

Eelmise nädala lõpus toimus Nõos traditsiooniline biitmuusika õhtu. Nõo vallamajas astus üles ühtekokku seitse muusikakollektiivi Nõost, Tartust, Otepäält, Raplast ja Tallinnast. Ürituse peaesinejad olid Kiigelaulukuuik koos Olav Ehalaga ja The Claymakers.

Ladus korraldus

Biitmuusika õhtu üllatas eelkõige ladusa kulgemisega. Kõik oli kenasti paika pandud, eriti esimesel poolel. Ja üritus lõppes ka vaat et minutipealt ettenähtud ajal.

Biitmuusika kuulamiseks tuli osta pilet, mis maksis vaid kakskümmend viis krooni. Arvestades esinejate hulka, võib seda väga odavaks pidada. Samuti olid kohapeal pakutavad söögid-joogid inimsõbralike hindadega: õlu 10-12 krooni, karastusjoogid 8 krooni ja hamburger 11 krooni.

Ainuke pettumus tuli korralduse poole pealt - algselt ürituse konferansjeeks välja hõigatud Peeter Volkonski õigeks ajaks kohale ei jõudnud. Õigemini, kohale vürst ju mõningase hilinemisega tuli, kuid teadustajat temast seekord polnud. Öelgem viisakalt, et tehnilised põhjused...

Vaheldusrikas programm

Rohkem kui kuus tundi väldanud muusikaõhtu juhatas sisse Thea Paluoja laulustuudio.

"Me ei lase teid kohe tantsima, alguses võite ainult puusi liigutada..." hoiatas Paluoja saalitäit kohaletulnuid.

Nii-öelda kohustuslikest paladest (ürituse nõue oli, et iga esineja kavas oleks vähemalt paar ansambli The Beatles lugu) kanti ette "Hoplaadi, hopladaa" ja "All My Lovin". Lõpetati aga üpris kohutava, liialt omanäolise töötlusega Abba "Money, Moneyst".

Seejärel oli esinemisjärg Nõo enda käes. Kaie Tohver ja tema õpilased on koos olnud vaid pool aastat. Algul olnud tegemist hoopis segaansambliga, kuid poisid jätsid neiud maha. Kuid tundub, et asjata - noored neiud said maha päris nauditava kavaga.

Teele Joonas (laul) ja Taavi Puhvel (klaver) seevastu väitsid, et pole kunagi enne biitmuusikat esitanud. Olgu sellega, kuidas on, vähemalt biitlite "Blackbird" ja eriti "The Long And Winding Road" kukkusid duol küll päris kenasti välja.

Esimesele osale pani väärilise punkti Kiigelaulukuuik. Kuigi kuuiku osalemine biitfestivalil on tavatu (õigemini täiesti kontekstist väljas), ei takistanud see asjaolu neid ladusalt esinemast.

Biitlite repertuaarist võeti käsile "Norwegian Moon", "Blackbird" ja "Michelle", siis mindi oma ja teiste rahvaste laulude kallale.

Tormiline aplaus...

Biitõhtu teine osa kujutas endast rohkem tantsupidu. Publikule mängisid The Claymakers, Cry Baby ja Öine Vahetus.

Õhtu kõige negatiivsemate muljete eest hoolitses Öine Vahetus. Otepää mürgeldajad tulid vist niisama pulli tegema, ka nende sound oli harukordselt vilets. Kui mehed samas vaimus jätkavad, siis vaevalt nad tulevikus ümber maailma rokivad. Ja vaevalt nad siis ka Otepääl enam kõva sõna on.

KALJU TISLERI foto

Esimestel Nõo biitmuusika õhtutel esitati vaid biitlite laule. Nüüd on üritus arenenud ja laienenud, kuigi biitlite looming on endiselt aukohal. Seekordse ettevõtmise tähed olid Kiigelaulukuuik ja The Claymakers. Seevastu Otepää mürgeldajaid (Öine Vahetus) võis kuulata vaid see, kes enne kõvasti õlut joonud - kui seegi.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee