Maailm

11. septembril 2020 möödub 19 aastat USA pinnal toimunud terrorirünnakust. Õhtuleht taasavaldab loo, mis ilmus algselt 9. septembril 2006.

ÕL ARHIIV | Suur katastroof vajab suurejoonelisi vandenõuteooriaid 

Välisajakirjanduse põhjal Triin Tael , 11. september 2020 10:04
Ehkki 11. septembri terrorirünnakutest on möödunud 19 aastat, õilmitsevad vandenõuteooriad tänini. Psühholoogide hinnangul vajavad traumeeritud inimesed tohutute katastroofide põhjendamiseks skeeme. Pole võimalik, et lihtsate meetoditega saab tappa ligi 3000 inimest.

Vandenõuteoreetikute veendumuse kohaselt ei põhjustanud 11. septembri rünnakut terrorivõrgustik al Qaeda, vaid see oli USA valitsuse põhjalik lavastus. Vaja oli leida ettekääne alustada Lähis-Idas sõda ning laiendada Bushi administratsiooni võimu. Värske arvamusküsitluse andmeil peab 36% jänkidest väga tõenäoliseks või üsna tõenäoliseks, et USA valitsus kas lasi terroristidel tegutseda või pani rünnakud ise toime. 36% tähendab väga paljusid inimesi, toonitab ajakiri Time. Tavaajakirjandus pole vandenõuteoreetikutest ehk 11. septembri tõeliikumisest, nagu nad end ise kutsuvad, suurt välja teinud. Ent internetis lokkab konspiratsiooniteooriaid ohtralt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.09.2020
ÕL ARHIIV | 11. september 2001 – algas sõda, mida peavad veel põlvkonnad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee