Eesti uudised

Inno Tähismaa mängis kohtuistungil tola (157)

Eve Heinla , 31. august 2006 00:00
LÕBU LAIALT: Inno Tähismaa ilmus eile kohtusse suure seltskonna saatel. Tähismaa tegi laua taha istudes esimese asjana lahti oma sülearvuti ja uuris alasti naiste fotosid.Foto: Mati Hiis
Eile arutas Harju maakohus taas skandaalsete eksabikaasade Inno ja Ingrid Tähismaa lahutussaagat. Ingrid oli kaevanud, et laste elatusrahaga pole kõik korras. Ülevoolavas tujus Inno võttis seepeale kohtumajja kaasa kamba bravuurikalt käituvaid sõpru.

Kroonika peatoimetaja Ingrid Tähismaa nõudis Innolt elatisraha kahe poja ülalpidamiseks. Ka soovis ta kohtult abi laste elukoha määramisel. Ise ta eile kohtumajja ei ilmunud. Teda esindas advokaat Mare Lust. Kohal oli Inno Tähismaa koos suure ja ülevoolavalt käitunud seltskonnaga.

Lühikestes pükstes Inno istus kohtus laua taha ja tegi lahti sülearvuti, kust uuris alasti naise fotosid. Samal ajal klõpsatas lühikeses seelikus Irja temast pilte teha. Inno omakorda pildistas advokaat Lusti.

Lärmakas kamp hakkas lõpuks juba kohtutööd segama ja istung kuulutati kinniseks, misjärel saadi kõrvalised saalist välja ajada.

Inno ei hiili maksmisest kõrvale

Hiljuti taas abiellunud Inno Tähismaa sõnul on ta oma ekskaasa nõudest üllatunud.

«Nüüd on tõepoolest lugu kohtus, kuigi me tegelikult juba vara jagamise istungil leppisime kokku, et ta võtab selle hagi tagasi. Kuid millegipärast ei võtnud. Tegelikult pidi praegune istung toimuma juba kevadel, kuid Ingrid käis ilmselt kuskil telesaadet tegemas ega saanud tulla,» selgitab Inno.

Kas ilma kohtuta ei saa kokku lepitud?

«Ei ole saanud jah,» tõdeb Inno, «niipalju kui ma olen üritanud kontakti otsida ja uurinud, mis värk on… siis Talviste (Üllar Talviste on Ingrid Tähismaa advokaat – toim.) ütles mulle, et kohus peab ka elatisrahade kokkuleppe kinnitama, et siis nad vist võtavad hagi tagasi.»

Inno kinnitab, et tema poolt pole nõudele mitte mingit vastuseisu ja ta on loomulikult nõus oma lapsi toetama.

«Me ju leppisime juba eelmine kord kohtus kokku, et ma hakkan maksma. See oli sisuliselt osa meie vara jagamise kokkuleppest. Ka selle, et lapsed jäävad edasi elama ema juurde, saime me varem kokku lepitud. Aga ma tõesti ei tea, miks on seda kokkulepet vaja kohtus kinnitada… Me pole ka nüüd enam omavahel suhelnud,» räägib Äripäeva endine tippajakirjanik.

Inno seisis eile kohtus ise enda eest, ilma esindajata. «Minul advokaati pole,» põhjendab ta.

Järgmise eelistungi määras kohtunik 3. oktoobriks.

Korduvalt kohtu ees

Tähismaadel pole see esimene kord asju kohtukulli ees klaarida. Aasta alguses lahutas skandaalne paar ametlikult oma abielu. Vara jagati kohtus juba eelmise aasta jaanuaris.

Rahumäel asuv ärklikorrusega elumaja, mille Tähismaad üheksa aastat tagasi ostsid ja renoveerisid, jäi Ingridile ja nende ühistele lastele – kolme- ja kümneaastasele pojale.

«Maja jääb Ingridile, ehkki oleme selle ühiselt renoveerinud ja ehitanud,» lausus Inno toona pärast istungi lõppu. «Mina saan rahalise hüvituse,» lisas ta, kuid ei täpsustanud, kui suurest summast jutt käib.

«Jah, ma olen selle otsusega rahul,» ütleb Inno nüüd.

Ehkki Tähismaade ühisvara jagamine oli sellega lahendatud ja abielu lahutati, oli kohtule omakorda hagi esitanud Ingrid Tähismaa. See puudutab laste elatusraha nõuet. Inno Tähismaa sõnul on tema aga sellele esitanud vastuhagi. Kohtuasi pidi arutlusele tulema juba aprillis, kuid lükkus edasi.

15. juulil abiellus Inno oma elu armastuse, endise prokuröri Irjaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee