Uudised

Tartu linnapeaks valiti Roman Mugur  

18. aprill 1997 00:00
MARTIN PAU

Tartu linnavolikogu valis eile uueks Tartu linnapeaks Riigikogu esimehe Toomas Savi nõuniku Roman Muguri (47), kelle poolt hääletas 27 rahvasaadikut.

Tema kandidatuuri esitasid volikogu istungile 26 Reformierakonna, Keskerakonna ning valimisliidu Tartu 2000 liiget.

Muguri kinnitusel saavad nii Reformierakond kui ka Tartu 2000 loodavas uues Tartu linnavalitsuses kaks ning Keskerakond ühe koha. "Nädala pärast üritame erakorralist volikogu istungit, kus võidakse kinnitada uus linnavalitsus," ütles Mugur.

Tartu rahandust ja ettevõtlust hakkab Muguri sõnul tõenäoliselt kureerima Margus Hanson, linnamajandust ning linnavarasid korrastama Kaarel Sahk. Praegustest linnavalitsuse liikmetest jätkab tema kinnitusel Tartu 2000 liige Anto Ili.

Vastne Tartu meer on lõpetanud 1973. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi ning saanud 1980. aastal teadusliku preemia vaakumspektraalaparatuuri väljatöötamise eest.

1990. aastal sai Mugurist Tartu linnavalitsuse ehitusnõunik, 1993. aastal Riigikogu aseesimehe ning 1995. aastal Riigikogu esimehe nõunik. Tartu uus linnapea on abielus ning kahe tudengist lapse isa.

Roman Mugur teatas, et üleeile õhtul moodustatud Reformierakonna, Keskerakonna ning Tartu 2000 29-liikmeline enamuskoalitsioon kavatseb teha opositsiooni jäänud Isamaaliidu ning Mõõdukatega tõhusat koostööd.

"Tulevase linnavalitsuse tegevuse alus on tugev ja koostöövõimeline meeskond," ütles Mugur. "Tähtis on sujuv koostöö volikogu ning selle komisjonidega, kelle ettepanekud tuleb läbi arutada linnavalitsuse istungil."

Muguri sõnul on Reformierakonna juhitava linnavalitsuse eesmärk Tartu tulubaasi suurendamine ning ettevõtluse elavdamine. "Läbipaistvaks tuleb muuta linnavara majandamine, kiirendada oskuste ja võimaluste piires omandireformi ja vähendada sellest tekkinud pingeid," loetles Mugur.

Isamaaliit ja Mõõdukad on nördinud

Isamaaliit ning Mõõdukad teatasid enne salajast hääletust, et nende fraktsioonid linnapea valimisel ei osale. Sellega protesteeriti Reformi- ja Keskerakonna ning Tartu 2000 otsuse vastu jätta istungi päevakorrast välja otsuse-eelnõu Tõnis Lukasele umbusalduse avaldamise tühistamise kohta.

"Tegemist on selge linnakodanike arvamuse eiramisega," kommenteeris eelnõu esitanud emeriitprofessor Sulev Vahtre. Vahtre oli kogunud Lukase toetuseks enam kui 2000 tartlase allkirja. "See kätkeb väga sügavat konflikti ja kriisi linnavolikogus," märkis ta.

Linnavolinik ja Isamaaliidu liige Jüri Adams leidis, et uue koalitsiooni käitumine tähendab näkkusülitamist 2000 tartlasele ja nende hulgas hallipäisele professorile. "Eelnõu jäeti päevakorrast välja ilma teda ära kuulamata," ütles Adams. "Kas see on märk teie koostöövalmidusest?" küsis Adams koalitsioonilt.

Linnavolikogu avaldas Tõnis Lukasele umbisaldust 3. aprillil. Tema tagandamise poolt hääletas 47-st volikogu istungil viibinud rahvaasemikust 25 ning vastu 20. Eilsest on taastatud tema volitused Tartu volikogu liikmena.

Pildiallkiri: Tartu linnapea Roman Muguri sõnul kavatseb tema moodustatav uus linnavalitsus keskenduda linna tulubaasi suurendamisele ning omandireformi kiirendamisele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee