ISA EES, POJAD JÄREL: Keskpartei üks liidreid Ain Seppik on varemgi erakonda toetanud. Esimest korda tegid seda aga ka poliitiku pojad, kumbki 300 000 krooniga.Foto: Arno Saar
Kadri Paas 13. juuli 2006 00:00
Keskerakonna ühe juhtfiguuri Ain Seppiku pojad Siim ja Sulev annetasid teises kvartalis pärast isaga nõupidamist keskpartei kassasse kumbki 300 000 krooni.

Keskerakond sai tänavu teises kvartalis riigieelarvest toetusena ja eraisikute annetustena 5 659 529 krooni. Seppiku teada pole ta ettevõtjatest pojad varem parteid toetanud. Enne annetamist pidanud pojad isaga ka põgusalt nõu.

«Ütlesin neile, et maailmavaadet võib ikka toetada. Seda peab tegema ametlikult ja ausalt. Ma ise annetasin ka,» lisab isa. Tema andis oma parteile 20 000 krooni. Keskerakondlane Seppik kinnitab, et ta mõlemad pojad on hakkajad.

«Mu noorem poeg Siim on vandeadvokaat. Vanem poeg Sulev aga tegeleb ettevõtlusega. Erialalt on ta samuti jurist. Tõtt öelda pole ma kunagi väga nende tegemiste vastu huvi tundnud,» jätab Seppik vanema poja ameti siiski saladuseks.

SL Õhtulehe teada töötab Siim Seppik (27) advokaadibüroos Seppik & Sirel. Ta tegutseb peamiselt äri-, kinnisvara-, ehitus- ja planeerimis- ning võlaõiguse valdkonnas. 2001. aastast on Siim Seppik Eesti Advokatuuri liige ja 2004. aastast vandeadvokaat. Enne oma advokaadibüroo asutamist töötas ta juristi ja advokaadina büroos Laus & Partnerid. Sulev Seppiku kohta on andmeid napimalt. Eesti Päevalehe andmeil on ta juurahariduse saanud Concordia Rahvusvahelises Ülikoolis ja veel kolm aastat tagasi töötas isa advokaadibüroos.

Keskerakonna teise kvartali tuluaruande kohaselt annetasid eraisikud parteile kokku 1 521 905 krooni. Suurim annetaja oli kinnisvaraärimees Hillar Teder 500 000 krooniga. Sama mees toetas 200 000 krooniga ka Isamaaliitu.

Keskerakonna Tori piirkonna esimees ja Tori Hobusekasvanduse OÜ juht ja aktsionär Imre Sams annetas parteile 50 000 krooni, sama suure summaga toetas keskparteid Rakvere ärimees Olev Puldre.

Lisaks annetustele saab Keskerakond ka riigieelarvest parlamendiparteidele ette nähtud igakuist toetust 1 379 208 krooni ehk 4 137 624 krooni kvartalis.