SADA KILOMEETRIT PÄEVAS: «Sõidame umbes 100 km päevas,» ütleb nägemispuudega Nicolai, et puue ei takista pedaalide sõtkumist. Juba mõlgub tal mõttes järgmise aasta tandemiretk.Foto: Mati Hiis
Greta Kaupmees 1. juuli 2006 00:00
Saksa nägemispuudega tandemiratturid on heategevusretkel Berliinist Peterburi jõudnud jagada abisaadetisi juba Poola, Kaliningradi, Kaunase ja Riia nägemispuudega lastele. Eestis tehti kinke Tallinna Heleni ja Tartu Emajõe kooli lastele.

Sakslaste vabatahtlik ettevõtmine «Tandemi abi» (Tandem Hilfen) algas 2004. aastal heategeva rattaretkega Berliinist Ateenasse.

Tänavu asusid nägemispuudega ratturid Berliinist teele 10. juunil ja Peterburi loodetakse jõuda 6. juulil.

Rattaretke eestvedaja Thomas Nicolai sõnul tahavad nad rattaralliga väärtustada vaegnägijate haridust ja propageerida tervislikku elustiili. Lisaks saavad käegakatsutavat kasu paljud ratturite teele jäävad pimedate koolid ja taastusravikeskused: näiteks kingitakse koolidele arvuteid, punktkirjakuvareid ja -masinaid ning elektroonilisi lugemisseadmeid.

Peterburis kingitakse peale muu ära ka oma tandemid. Kinke tehakse retke 30 toetajalt kogutud 40 000 euro (üle 600 000 krooni) eest.