LÕPP: Tanel ja Katarina Padari abielu on läbi, sest naine ei suutnud enam rokimehe tempudega võidu joosta.Foto: Marianne Loorents
Kirsti Vainküla 28. juuni 2006 00:00
«Ma ei usu, et ma ta enam tagasi võtan. Miks peaksin? Oleme liiga erinevad. Ja olen talle liiga palju andestanud. Tanel võib olla abielus vaid iseendaga,» tunnistab rokimehe Tanel Padari kodust välja visanud abikaasa Katarina.

«Mul on hea meel, et sain vaevast lahti!» ohkab Katarina Padar (33) kergendatult, tunnistades, et tema abielu Tanel Padariga (26) on lõpuks läbi.

Sellega lõppes ühtlasi ka terve aasta väldanud peitusemäng, mida kiivakiskunud abielu varjata üritanud Padarid avalikkuse ees mängisid. Paari ühine elu sai otsa üle kahe kuu tagasi, kui Katarina viskas Taneli oma Kadrioru luksuskorterist lihtsalt välja. Sest vanamoodi edasi enam ei saanud.

Stilist Katarina on siiani vaikinud. Ta pole tahtnud sõnagi rääkida oma abielust Taneliga. Enam pole tal aga vaikimiseks põhjust, sest Tanel läks naise arvates lõpuks üle sellise piiri, kust tagasi enam ei tulda.

«Kui inimesed on veel abielus, siis avalikkuse ette ei minda koos uue kaaslasega! Nii käituvad vaid lapsed. Kõigepealt tuleb üks asi ära lõpetada, et teistega edasi minna,» paneb Katarina Tanelile pahaks, et too astus avalikkuse ette uue armukese – modellist šokolaaditüdruku Evely Ventsliga.

On see tõsine armusuhe või lihtsalt Taneli uue plaadi müügitrikk, ei viitsi Katarina vaagida. Hoopis enam imestab ta Taneli pruudivaliku üle.

«Kui nägin Evely pilti lehes, hakkasin ausalt öeldes naerma. Oleksin tahtnud, et Tanel teeb parema valiku – sest Evelyl ei ole hea kuulsus. Talle pididki meeldima teiste naiste mehed!» väidab Katarina.

Ja nimetab Ventslit pesuehtsaks abielulõhkujaks. Kuigi neidis oli pikka aega Padarite peretuttav, kes veel kaks kuud tagasi semmis ühe teise muusikuga.

«Tunnen Evelyt väga hästi. Ta on meil koduski olnud ja sain temaga hästi läbi. Vanasti helistas Evely mulle tihti ja tahtis alatasa meiega koos pidutsema minna või lihtsalt koos olla. Alles kaks kuud tagasi pidutsesime neljakesi – meie Taneliga ja Evely oma elukaaslasega. Olen temaga tööd teinud, tema stilist olnud. Ta alati lipitses mu ees ja muudkui kiitis, kui ilus ma olen… Meil on ka palju ühiseid tuttavaid (kelle kinnitusel) ta pidigi ka paljude sõbrannade meestega magama. Tal on mingi probleem selles suhtes…» purskab Katarina kõik hingelt.

Etteheiteid ta siiski ZTV kunagisele saatejuhile ei tee. Pigem ikka Tanelile.

«Arvan, et Evely jookseb talle ise järele. Kuid las teevad, mida tahavad! Jumala eest – las Tanel naudib oma elu, sest igaüks teeb ise oma valikud. Kuid kui elad inimesega ikkagi 4,5 aastat koos, siis ei saa ju teha seda, mida tahad! Tuleb lõpetada väärikalt. Kuigi ta on alati teinud, mida tahab. Ta ei arvesta kellegagi! Ta on ainult iseendaga abielus!» sajatab Katarina.

Ta kinnitab veendunult, et tema armastus Taneli vastu on läbi ning ees ootab nüüd vaid lahutus. «Kindlasti lahutus! Ma ei kavatse ju (Taneli pruutide seas) järjekorras seista,» muigab naine.

Katarina: Tanel käitus abielumehena nagu laps

Katarina tunnistab, et abielus neil otseselt mõrasid polnud, kuid teda oli häirinud Taneli sõnamurdlikkus ja napp kohusetunne.

«Tanel ongi selline! Ega Tanel pole mingi kingitus,» hoiatab Katarina rokkari külje alla pugevaid naisi. Sest alles nüüd, pärast Taneli väljaviskamist, saab Katarina aru, kui palju ta oma senist abielu kahetseb.

«Mina kui tark naine oleksin võinud targemalt tegutseda. Selle asemel, et aidata teisel jalgu alla saada, oleksin võinud oma kapitaliga parem puhkamas käia,» põrutab Katarina.

Juttu, et Tanel abiellus Katarinaga vaid raha pärast, on varemgi kuulda olnud ning naine kinnitab seda. «No muidugi! Tal oli vaja ju jalad alla saada. Kes teda siis veel oleks nii poputanud? Aga las see jääb tema südametunnistusele,» naerab Katarina ega oota Tanelilt tagantjärele tänusõnu.

«Ma ei tea, kas ta üldse oskabki tänulik olla… Las nüüd keegi teine saab omal nahal tunda elu temaga,» soovib ta kibedalt.

Mis oli teie abielus ilusat?

Katarina vakatab. Sest otsest vastust tal pole. «Tanel on hingeliselt selline inimene, kes kogu aeg võistleb millegagi. Sealjuures naistega. Tean, et Tanel on mind petnud. Seda teavad ka need samad tüdrukud ise, kellega ta on mind petnud,» tunnistab Katarina. Lisades, et tunneb endalegi ootamatult suurt lähedust Taneli eelmise sõbratari, lauljatar Inesega: «Mul on austus Inese vastu ja hea meel, et Ines võttis mõistuse varem pähe kui mina. Ta lootis, et Taneli lubadused muutuvad headeks. Aga Tanel ei ole selline inimene, kes suudaks muutuda. Lihtsalt mina olen talle kogu aeg andestanud…»

Viskas kodust välja ja võttis auto ära

Katarina lisab, et aprillis sai tal mehest lõpuks mõõt sai täis ja ta viskas Taneli päevapealt kodust välja. Ning võttis talt ära ka auto, mille ta ise oli Tanelile ostnud.

«Ma ei lase sõidutada neid teisi …» naerab Katarina, kinnitades, et pole sest ajast Taneliga sõnagi rääkinud. See polevat siiski kuigi haruldane saavutus, sest Katarina väitel tulnud seda ka kooselu jooksul ette: «Me isegi elasime nii, et ei rääkinud omavahel.»

Katarina, kas sa võtaksid Taneli enda juurde tagasi?

«Ei usu… Oleme nii erinevad inimesed. Ma ei saa! Ta pole midagi nii nunnu, nagu kõik mõtlevad,» ütleb rokkari naine mõtlikult. Ja lisab, et talgi on juba uus kaaslane olemas. Seega kohtuvad Padarid ilmselt tõesti veel vaid korra – perekonnaseisubüroo lahutusametniku laua taga.

Katarina tänab lõpetuseks saatust, et tal pole Taneliga last. Üht poega kasvatava naise ajab see mõte isegi naerma: «Siis oleksin olnud üksikema kolme lapsega… Sest Tanel on ju ka laps!»

Naine ei leia Taneli kohta midagi muud head öelda kui seda, et mees on andekas muusik. «Ta on hea inimene, kuid tal on palju õppida. Loodan, et õpetasin talle selgeks trepiastmed, mis tal elus vahele jäid. Aga eks palju jäi veel õppimata…»

Taneliga ei õnnestunud SL Õhtulehel eile rääkida, sest muusik ei vastanud mobiiltelefonile.

Uus pruut: Tanel on tore kaaslane

Tanel Padari uus pruut, modell ja Bounty kommide reklaamitüdruk Evely Ventsli (20) pole nõus abielulõhkuja tiitliga. «Appi!» hüüab ta seda kuuldes. «Hästi naljakas!»

«Minu arust oli see neil (juba) enne (mind) läbi,» ütleb ta Taneli ja Katarina abielu kohta. Ja tunnistab, et tunneb tõepoolest ka Katarinat. Sassis suhteid ei tõtta ta aga sõbrannaga klaarima: «Issand! Kui ta helistab, siis ma räägin. Palun väga! Elus juhtub igasuguseid asju. See, mis oli Taneli ja Katarina vahel, oli nende probleem. Mina seda ei kommenteeri.»

Ventsli ütleb, et Tanel on talle tore kaaslane, kuid ta ei saavat veel öelda, kas suhtest võib välja kasvada ka midagi tõsisemat. «Ma ei ole nii noor ja loll, et hakkan selliseid statement’e (avaldusi) tegema. Vaatan seda asja üks päev korraga. Ja arvan, et ajakirjanduses pole õige suhteid lahata.»