PRAAM, MIS OOTAS TÄHTSAID HILINEJAID: Triigi–Sõru liini teenindava praami väljasõit hilines teisipäeval Edgar Savisaart oodates poolteist tundi.
Katrin Rohtla 10. juuni 2006 00:00
Hiiumaale sõitjad pidid teisipäeva õhtul Saaremaal Triigi sadamas ootama hulga aega, enne kui sõiduplaanist välja langenud praam Sõru poole liikuma hakkas.

Praam pidi välja minema kell 8 õhtul. «Teatati, et väljume pool tundi graafikust hiljem,» räägib üks reisijaist, kes aga oli väga üllatunud, kui läks aja parajaks tegemiseks kohvikusse. Seal öeldi, et maksta pole vaja. Kaup olevat laeva kulul. Poole tunni asemel pidi rahvas ootama poolteist tundi, enne kui laev teele läks.

Hilinemise põhjus sai selgeks, kui majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar laevale jõudis ja kohe koos kaaslastega kohvikusse uhkelt kaetud laua taha marssis.

Ministeeriumi sõnul külastas minister Edgar Savisaar 6. ja 7. juunil Lääne-Eesti väikesaari. Ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Anu Hallik-Jürgenstein väidab: «Praami hilinemine ei olnud ministeeriumi ega ministri poolne nõue ega ettepanek, vaid laevafirma korraldus. Loomulikult on kahju, et inimesed pidid ootama.»

Triigi–Sõru liini teenindava Küprosel registreeritud firma Tiandra Shipping Limited esindaja Tiit Laja oli välismaal ja ei osanud hilinemise kohta midagi öelda.