Elu

«Nüüd näeb ka Gunnar seal üleval taevas, et teda on meeles peetud.» (12)

Jaanus Kulli , 18. mai 2006, 00:00
PIGEM RÕÕMU- KUI MUREPÄEV: «Nüüd näeb ka Gunnar seal üleval taevas, et teda on ikka meeles peetud,» tulid Gunnar Grapsi emal Salmel poja teisel surma-aastapäeval mälestuskivi avamisele tulnutele tänusõnu öeldes liigutuspisarad silma. Mari Peterson
Eilsest, kui möödus kaks aastat Gunnar Grapsi varajasest surmast, kaunistab Eesti rokilegendi kalmu mälestuskivi, mille kujundas Raudmehe poeg Jan.

Mustast kivist samba avamisele oli tulnud mõnikümmend inimest, teiste hulgas varalahkunud muusiku ema, õde ja elukaaslane, Gunnar Grapsi muusikutest sõbrad ja tuttavad.

Gunnari ema Salme tänas kokkutulnuid ja tõdes, et pigem peaks see päev olema rõõmu- kui murepäev: «Nüüd näeb ka Gunnar seal üleval taevas, et teda on ikka meeles peetud.»

Gunnar Grapsi poja Jani kujundatud mälestuskivi esikülge kaunistab kiri: «Mind tõstke täheraale / kus säras paistvad kauged sinitaevad», tagaküljel on aga kujutatud Gunnari käel ilutsenud tätoveeringut.

«See on jah täpne koopia tätoveeringust isa käe pealt, et asjal oleks juures ka isiklik mõõde,» selgitas Jan Graps. «Tahtsin, et see mälestussammas väljendaks ausust, lihtsust ja otsekohesust ning et samas oleks aru saada, et tegemist oli ikkagi suurmehega.»

Eelmisel aastal avas Hard Rock Club Grapsi mälestuskivi jaoks raha kogumiseks arve. Suur osa summast kogunes mälestuskontserdist.

«Kivi läks maksma natuke üle 70 000 krooni,» ütles aktsiooni üks eestvedajaid Henry Hinno Hard Rock Club’ist.

«Mul on meeletult hea meel, et sellesse aktsiooni pole kaasatud ühtegi firmat. See kõik on tehtud rahva rahaga. Inimesed austavad teda ja tänu sellele on nüüd ka see kivi siin püsti. Ja ma hetkekski ei kahelnud, et me saame selle raha kokku, sest ma teadsin juba eos ette, kui see idee meil tekkis, et see pole probleem. Rokirahvas hoiab kokku. Seda on näha,» tõdes Hinno.

Mälestusmärgi avamisele tulnud Reet Linna meenutas Grapsiga bänditegu.

«Eks meie ilusamad aastad elust jäävad ikka aega, kui me mõlemad aktiivselt muusikaga tegelesime. Kusjuures me oleme isegi koos bändi teinud. Mina laulsin Merlis ja Gunnar tegi Ehala juures kaasa ning Mikronite juures laulsime. Ning veel – ma tegin temaga «Obladi-oblada» sarja kõige viimase saate just siis, kui Gunnaril oli 50. sünnipäev.»

Linna märkis, et tema poeg kuulab kodus ikka Grapsi edasi. «Ning mis ma näen – ka täna on siin väga palju noori koos. Igal juhul – Graps on märk! Midagi pole teha.»

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee