Uudised

Pärnumaa vanim elanik sai 105  

8. aprill 1998, 00:00

Pärnumaa vanim elanik Marie Hunt, kes elab Paikuse vallas Vaskrääma külas, sai eile 105-aastaseks. Vanaproua on sündinud 1893. aasta 7. aprillil, tema neli õde ja kaks venda on praeguseks juba kõik surnud. Marie Hundil endal on kolm last ning 13 lapse- ja lapselapselast. "Elu peaks paremaks minema, kuid aru küll ei saa, et paremaks läheks," sarjas kaheksa valitsust üle elanud vanaproua sünnipäeval praegust elu. "Ikka see kõige viimane valitsus on see kõige viletsam. Põllumehi ei aita. Enne oleks pidanud ikka põllumeestele jalad alla lööma, siis edasi minema."

Soomlased kogusid hõimuveteranidele 470 000 marka

Soome sõjaveteraniliit kogus hõimuveteranide heaks 470 000 marka. Kolm kuud kestnud korjandus oli korraldatud Soome armee ridades võidelnud ingeri, karjala ja eesti veteranide ja nende abikaasade heaks. Korjandusest saadud summasid kasutatakse hõimuveteranide halbade elutingimuste parandamiseks, toetusteks, aineliseks ja ravimabiks, järelraviks ja ühenduse pidamiseks. Eestis elab 550 Soome armees võidelnud meest, Karjalas ja Ingerimaal umbes 60. Soome on endisi soomepoisse kolinud 40.

Tartu professor juhib Toronto ülikooli õppetooli

Tartu Ülikooli üldajaloo professor ja ajaloo osakonna juhataja Jüri Kivimäe kinnitati Toronto ülikooli eesti õppetooli juhatajaks ning ajaloo osakonna korraliseks professoriks. Kivimäe asub Kanadas tööle tuleva aasta jaanuaris, teatas ülikooli pressiesindaja. Jüri Kivimäe on saavutanud rahvusvahelise tunnustuse uurimustöödega Eesti, teiste Baltimaade ja Põhja-Euroopa kesk- ja uusajast. Kivimäe on lõpetanud Tartu Ülikooli 1970. aastal.

Haapsalu linnavalitsus lõpetas koerte eest maksmise

Haapsalu linnavalitsus tühistas enda kehtestatud korra, mille kohaselt makstakse iga linnas kinni püütud koera eest 100 krooni. "Elu näitas, et selline meetod ei anna ilmselt loodetud tulemust, ja lõpetasime sellise korra märtsi lõpus ära," ütles Haapsalu linnavalitsuse kommunaalosakonna juhataja Ilse Püss. Püssi sõnul on Haapsalus juba kehtestatud uus kord hulkuvate koerte vastu võitlemiseks. "See on Haapsalu linna siseasi, kuidas me hulkuvate koertega toime tuleme," sõnas Püss. Haapsalus on sel aastal võitluseks hulkuvate koertega ette nähtud 20 000 krooni. Püssi sõnul on Haapsalus registreeritud koeri 162. (BNS-ETA)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee