Uudised

Muinasjutt sumomaadlejast hiirest sai peapreemia  

5. aprill 1998, 00:00

MARKO PÜÜA

Tartu Reiniku Gümnaasiumi õpilase Martin Parmase muinasjutt "Kuidas hiirest sai sumomaadleja" võitis noorelt surnud autori Sten Roosi mälestuseks korraldatud laste muinasjutuvõistluse esimese auhinna.

Igal aastal Sten Roosi sünnipäeval, 6. septembril välja kuulutatud muinasjutuvõistlusele saabus tänavu 286 tööd 30 koolist üle Eesti. Raekotta tuli 20 auhinnasaajat last koos õpetajatega.

Lisaks kolme parima kirjuta valimisele andsid ajakiri Hea Laps, Eesti Lastekirjanduse Teabekeskus, Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu Eesti sektsioon ja Läänemaa Lastekaitse Ühing välja ka eri- ja ergutusauhindu.

Oma varalahkunud poja Sten Roosi nimelist muinasjutuvõistlust korraldavad Haapsalus elavad Ann ja Ants Roos juba kuuendat korda. Sten Roosi 11-15 aastaselt kirjutatud muinasjuttudest on ilmunud kaks valimikku.

Ants Roos ütles ETA-le, et muinasjutuvõistluse tööd lähevad iga aastaga paremaks ja meeleldi annaks välja hoopis rohkem auhindu.

Kui varasematel aastatel olid usinamad muinasjutukirjutajad tüdrukud, siis seekord oli osavõtjate hulgas korraldajate hinnagul üllatavalt palju poisse, seda ka auhinnasaajate hulgas.

Selle aasta autorid on teraselt jälginud, mis Eestimaal toimub ja juttude hulgas on mitmeid pilalugusid riigijuhtimisest. Eelmise aasta eelistatud trendiks olid lendavad taldrikud.

ARNO SAARE foto

Sumomaadlejaks saanud hiirest muinasjutu kirjutanud Tartu koolipoisile Martin Parmasele annab auhinnamedali üle sumomaadleja Aap Uspenski.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee