Maailm

Politsei jälitab Göteborgi lennuväljal tegutsenud raharöövleid (1)

STT/BNS/SLÕL , 9. märts 2006 00:00
PÕLENUD AUTO: Röövlid vahetasid pärast lennuväljalt lahkumist juba mõne kilomeetri pärast autot, jättes rööviauto süüdatuna maha.Foto: Reuters
Kolm maskidega ja relvastatud meest ründasid teisipäeval Göteborgi Landvetteri lennuväljal autot, mis oli tulnud lennukiga saabunud rahasaadetise järele.

Rootsi ajaleht Aftonbladet teatas eile võrguväljaandes, et politsei vahistas seoses rööviga ühe umbes 40aastase mehe.

Röövlid sõitsid teisipäeval lõuna ajal maastikuautoga lennuvälja väravast läbi ja kihutasid Londoni Heathrow’ lennuväljalt saabunud SASi reisilennuki juurde, kust oli just hakatud rahakotte Securitase autosse laadima. Lennukis oli 93 reisijat ja viis meeskonnaliiget. Nende elu ohtu ei sattunud.

Kolm maskiga röövlit käskisid relvaähvardusel rahakotid oma autosse tõsta ja kihutasid minema, jättes lennuväljale kahtlase musta antenniga varustatud koti, rääkis politseiülem Hans Lippen.

Kuna julgeolekutöötajad pidasid võimalikuks, et kotis on pomm, suleti terve Landvetteri lennuväli mitmeks tunniks.

Lennuvälja pressiesindaja Ann Söderströmi sõnul jäi ära üle 30 lennu. Õhtuks oli lennuliiklus normaliseerunud, kahtlane kott aga toimetati lisauuringuteks Stockholmi.

Röövlid vahetasid lennuväljalt lahkudes kaks korda autot; rööviauto jäi Landvetteri kiriku juurde, kus see enne põgenemist põlema pandi.

Lippeni sõnul pidi röövlitel olema siseinfot lennukis veetava rahasaadetise koha. Sellele viitas kuriteo täpsus ja organiseeritus. «See tundub olevat hästikorraldatud rööv,» ütles Lippen.

Londonist saabunud rahasaadetis sisaldas välisvaluutat Göteborgi maakonna pankadele ja valuutavahetuspunktidele. 2002. aasta suvel viidi Stockholmi Arlanda lennuväljal läbi samalaadi rööv ja saadi saagiks 44 miljonit Rootsi krooni (73 miljonit Eesti krooni).