Seisukoht

Spikker endistele  (20)

Urmo Soonvald , 25. veebruar 2006 00:00
Arnold Rüütel tegi eilsel Eesti vabariigi iseseisvuspäeval oma presidendikarjääri lapsuse. Ta ajas sassi riigipüha nime, õnnitledes paraadil järjekindlalt sõdureid võidupüha, aga mitte iseseisvuspäeva puhul.

Siinkohal esitame endisele ENSV Ülemnõukogu esimehele Arnold Rüütlile ja ta ordenikavaleridest mõttekaaslastele Eesti riigipühad. ENSV ajalugu mäletavad nad isegi. Meeldetuletamist vajab selle riigi ajalugu, kelle vastu 1988. aastani võideldi.

1. jaanuar on uusaasta. (Mitte sassi ajada nääridega.)

24. veebruar on iseseisvuspäev. (Mitte sassi ajada 23. veebruaril peetud Nõukogude armee aastapäevaga.)

Tänavu on 14. aprillil suur reede ja 16. aprillil ülestõusmispühade 1. püha. (Munadepühad, seda pidasid ka veendunud ateistid.)

1. mail on kevadpüha. (Mitte sassi ajada töörahva demonstratsiooniga)

23. juuni on siiski võidupüha ja 24. juuni jaanipäev. (Seltsimehed mäletavad seda kui lühikest puhkust, kui Volga sai head kraami täis lastitud ja Keila-Joale lõõgastuma mindud.)

20. august on taasiseseisvumispäev. (Päev, kui ägedaks läinud seltsimeestel putš ebaõnnestus ja vabadusvõitlejate eestvedamisel taastati Eesti vabariik.)

24. detsembril on jõululaupäev, 25. esimene ja 26. teine jõulupüha. (Need on päevad, kui tuli kirikute ümber luusida ja jälgida, kes julgeb pühi pidada.)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee