Kommentaar

Kiri - Rikastumist oodates  (9)

Sirje Kingsepp, Eesti Vasakpartei esimees , 7. veebruar 2006 00:00
Kurb on lugeda meie peaministri härra Ansipi korduvaid arvamusavaldusi teemal, kuidas meie riigi arenguks on vaja jätkuvalt makse langetada.

Kes on need müstilised inimesed, kelle rikkaks saamist tuleb tervel riigil oodata? Ja millal saavad riigiisad aru, et riigi kohustus on tagada oma elanikele ka sotsiaalne turvalisus, ja seda kohe, mitte pärast kellegi veel rikkamaks saamist?

Maksude kogumine ja jagamine peab teenima eesmärki, et riik tervikuna muutuks iga aastaga turvalisemaks elupaigaks meile kõigile, mitte vaid neile müstilistele ettevõtjatele, kes pole veel piisavalt rikkad, et endale lõunameresaart osta.

Pärast igapäevast rasket tööpäeva tuleb mõelda sellele, et tänu meie riigi «atraktiivsele ja lihtsale maksusüsteemile» ei saa me enam kindlad olla, et homme eksisteerib veel piisaval hulgal päästetöötajaid, et meie kodu näiteks tulekahjust päästa. Meie politsei paistab Euroopa tasandil juba silma sellega, et meil on kõige rohkem naispolitseinikke. Vaadates avatud silmadega ringi, näeme, et naiste ülekaal on nendel töökohtadel, kus suhteliselt väikest palka makstakse. Kõiki töid aga naised teha ei suuda.

Kui mina veel koolis käisin, olid minu koolis enamuses meesõpetajad. Seda sellepärast, et Nõukogude riigi poliitika oli meelitada häid õpetajaid maakoolidesse, ja seepärast jagati just neile mitmesuguseid soodustusi ja kõrgemat palka.

Kui Ansip arvab, et «heaoluriiki ei saavuta, suurendades palku ja tõstes makse», siis tahaks ma vastu teada: miks mitte? Kui tõsta palku näiteks arstidel ja õpetajatel, siis võidavad sellest, et need inimesed Eestisse tööle jäävad, väga paljud eestlased.

Kui tõsta palku poliitikutel, siis ega sellepärast kandideerivate inimeste hulk ega vaimsed võimed ei suurene.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee