Uudised

Paide mündiaarde varastanud noormees läheb vangi  

27. märts 1998, 00:00

ESTER VILGATS

Pärnu linnakohus karistas eile viieaastase vabadusekaotusega salajaste varguste eest suures ulatuses Roland Jürisod (21), tema kaaslast kolmes varguseepisoodis Egon Vendlat (21) karistati kolmeaastase vabadusekaotusega.

Pärnu lähedalt pärit Jüriso tuli Pärnusse, et siit tööd leida, kuid hakkas tegelema hoopis vargustega. Möödunud aasta mais ja juunis sooritas ta kokku neliteist vargust, neist kolmes oli tema kaasosaline Vendla, kelle korteris Jüriso Pärnus peatus.

Jüriso varastas peamiselt Pärnu kesklinnas. Siin oli ka Vendla korter, kuhu varustatud kraami oli hea toimetada. Vargil käis Jüriso näiteks Pärnu antiigiäris Punane Torn, kust varastas münte, medaleid, käevõrusid, lusikaid ja muud antikvaarset, tekitades ärile 60 000-kroonise kahju.

Suure varalise kahju tekitasid Jüriso ja Vendla Pärnu kauplusele REM, kus müüakse elektrilisi majapidamistarbeid. Selles poes käidi vargil kahel korral, kahjusumma kokku ligi 68 000 krooni.

Ühe Pärnu arvutifirma kontorist varastasid kohtualused lisaks kontoritehnikale ka firma Visa-kaardi, mille PIN-kood leiti sealtsamast. Mehed võtsid firma arvel sularahaautomaadist välja 121 000 krooni. See olevat neil päris kaua aega võtnud, sest automaat ei andnud korraga üle 10 000 krooni välja.

Vargusega Paide Vallitornis asuvast muuseumist läheb aga Jüriso lausa ajalukku. Kohtualune varastas 651-st mündist koosneva aarde ja müüs selle Pärnu turul 10 000 krooni eest maha. Varastatud mündid kuuluvad aastatesse 1515-1568, osa neist on tunnistajate ütlusel hindamatu väärtusega ja muuseumile tekitatud kahju on korvamatu. Ekspert oli müntide väärtuseks hinnanud 100 000 krooni. Jüriso tunnistas end kohtus kõigis vargustes süüdi, Vendla mitte. Siiski oli Vendla eeluurimisel end kolmes varguseepisoodis süüdi tunnistanud, nüüd väitis ta, et tegi seda uurija mõjutusel. Kaupluse REM aknaraamilt ja aknaklaasilt ning signalisatsiooniandurilt leiti ka Vendla sõrmejälgi.

URMAS LUIGE (Pärnu Postimees) foto

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee