Eesti uudised

Inno Tähismaa jättis kohtus maja lastele (190)

Kadri Jakobson , 7. jaanuar 2006 00:00
LAHUTUS KOHTU KAUDU: Kohtus abielu lahutavad ajakirja Kroonika peatoimetaja Ingrid Tähismaa koos vandeadvokaat Üllar Talvistega ja Inno Tähismaa uue elukaaslase Irja Vaheriga. Enne istungit ei vahetanud Tähismaad omavahel sõnagi.Foto: Teet Malsroos
Eile Harju maakohtus abielu lahutanud Ingrid ja Inno Tähismaa jõudsid ühise vara jagamises kokkuleppele. Inno Tähismaa otsustas vaidluse põhjustanud maja lastele jätta.

Eile keskpäeval olid Tallinnas Kentmanni tänava kohtuhoone viiendal korrusel ainsateks klientideks abielu lahutavad Kroonika peatoimetaja Ingrid Tähismaa (36) ja endine Äripäeva ajakirjanik ning rahandusministeeriumi pressiesindaja Inno Tähismaa (35).

Viimane astus kohtumaja koridori koos oma juristiharidusega elukaaslase Irja Vaheriga. Ingrid Tähismaa sõidutas aga autoga ukse ette teda esindav vandeadvokaat Üllar Talviste. Kohtusaali ukse taga vahetasid osapooled uurivaid ja uudishimulikke pilke. Sel ajal kui Ingrid vestles sohva ühes otsas oma advokaadiga, nautisid naerusuised Inno ja Irja teises otsas teineteise seltsi. Närvilisust oli siiski tunda kõikides.

Istung kinniseks vastu Inno tahtmist

Kohtusaalis istusid Inno ja Ingrid teineteise vastu. Käed lõua all, mõõtis mees oma senist kaasat pika pilguga. Viimase pilk eksles ruumis ringi.

Kohe istungi algul esitas vandeadvokaat Üllar Talviste palve, et protsess kuulutataks kinniseks.

«Mina olen selle vastu,» teatas hagi esitanud Inno Tähismaa, kes esindas ennast ihuüksi. Irja elas talle kaasa pingilt saali otsas.

Kostjates – Ingrid Tähismaal ja tema advokaadil – kutsus selline avaldus esile sügava imestuse.

Põhjendusega, et menetluse käigus võivad avalduda kostja ehk Ingrid Tähismaa eraelu puudutavad asjaolud, langetas kohtunik siiski otsuse, et protsess kuulutatakse kinniseks.

Ukse taha pidi astuma ka Irja Vaher, ehkki üritas kohtule selgitada, et on ka ise advokaat.

Ligi poolteist tundi peeti kinniste uste taga aeg-ajalt üsna emotsionaalset ja kõvahäälset sõnavahetust. Lõpuks aga leidsid asjaosalised kohtuniku veenmisel kompromissi ja otsus rahuldas mõlemat poolt.

Ingrid peab maja eest maksma

Rahumäel asuv ärklikorrusega elumaja, mille Tähismaad üheksa aastat tagasi ostsid ja renoveerisid, jääb Ingridile ja nende ühistele lastele – kolme- ja kümneaastasele pojale. Kohtus vaieldi eelkõige maja hinna üle. Nimelt pakkunud Ingrid 1200ruutmeetrise krundi ja maja hinnaks 1,8 miljonit. Sellega polnud rahul Inno, kelle sõnul müüakse sellise hinnaga praegu kortereid.

«Maja jääb Ingridile, ehkki oleme selle ühiselt renoveerinud ja ehitanud,» lausus Inno pärast istungi lõppu. «Mina saan rahalise hüvituse,» lisas ta, kuid ei täpsustanud, kui suurest summast jutt käib. «Jah, ma olen selle otsusega rahul,» ütleb Inno.

Ingrid Tähismaa kiirustas koos advokaat Talvistega lifti ja tuhises sportliku kupeemersuga minema.

Ehkki Tähismaade ühisvara jagamine on sellega lahendatud ja abielu lahutatakse, on kohtule omakorda hagi esitanud Ingrid Tähismaa. See puudutab laste elatusraha nõuet. Inno Tähismaa sõnul on tema aga sellele esitanud vastuhagi. Kohtuasi peaks arutlusele tulema aprillis.

Tähismaad rajasid kodu Tallinna Rahumäele 1997. aastal. Perekonna tuttavad ütlevad, et eelmise vabariigi ajast pärit maja oli toona üsna kehvas seisus, kuid töökate kätega peremees ja perenaine tegid aastatega sellest ehtsa piparkoogimaja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee