Elu

«Hajameelselt abielus» on maha kirjutatud tavalise perekonna pealt (3)

Marilin Vikat , 7. jaanuar 2006, 00:00
EKRAANIL UUS PERE:«Kirjutades muutub üks tegelaskuju sümpaatsemaks ja siis sa pead ennast piirama ja teisele rohkem sõna andma,» räägib «Hajameelselt abielus» stsenarist Villu Kangur sarja loomisest. Kokku jõuab sarja ETV ekraanile kuusteist osa. ETV
«Kui öeldakse, et inimene harjub oma koeraga ära ja läheb temaga ühte nägu, siis seda enam peaks inimene harjuma ära oma abikaasaga ja mõistma teda poolelt sõnalt,» mõtiskleb Villu Kangur, kes kirjutab uut sarja «Hajameelselt abielus».

Vana-aastaõhtul jõudis ETV ekraanile isevärki perekond. Keskealine insenerist pereisa vedeleb kodus ja unistab millegi suure leiutamisest. Pereema teenib ainsana leiba, ja sebib igaks juhuks mööda koolitusi nagu pakaseajaks seemneid koguv puukoristaja. Ja lapsed – taevas, tule appi!

Vanaisa on perekonnas kõige mõistlikum ja elutervema mõtlemisega mees, kes tühjast-tähjast numbrit ei tee.

«Tegelikult tõsieluline sari,» kinnitab stsenarist Villu Kangur. Peategelaste Vilve ja Raivo suhe peaks olema igale keskealisele inimesele tuttav. «See, kuidas ollakse teineteisega juba ära harjunud. Argipäevarutiin…» ütleb sarja käsikirja autor. «Kui öeldakse, et inimene harjub oma koeraga ära ja läheb temaga ühte nägu, siis seda enam peaks inimene harjuma ära oma abikaasaga ja mõistma teda poolelt sõnalt.»

Ei ole naljasari

Ega sari Ameerikat avasta. Kui arutati, millistest inimestest see peaks rääkima, jõuti ringiga tagasi peremudeli juurde. Sari peab alati vaatlema väikest suletud ühiskonda või gruppi. «Enamik sääraseid sarju maailmas töötab kas sõprade, sugulaste või tuttavate peal,» selgitab Kangur.

Suuresti on «Hajameelselt abielus» maha kirjutatud elust enesest, teemasid on loojad küll edasi arendanud ja üle paisutanud. «See kõik tegelikult juhtub meie ümber. Väga palju on neid asju, millest ei räägita, aga mida me tegelikult iga päev näeme või kogeme.»

Kokku tuleb sarja kuusteist seeriat. Aasta viimasel päeval ekraanil olnud «Hajameelselt abielus» katseosa vaatas 164 000 inimest. TV3 aastalõpusaadet «Lõpp hea, kõik hea» vaatas näiteks 73 000 inimest rohkem. Kangur on reitinguga rahul, kuigi tema arvates oleks võinud esimest «Hajameelselt abielus» osa näidata teisel ajal. «Pilootosa vana-aasta õhtule panna – see oli minu arust jabur. Inimesed ootavad siis nalja, aga see seriaal ei pretendeeri padunaljale.» Uue sarja tegelased suhtuvad üksteisesse palju heatahtlikumalt kui näiteks USA menusarja «Tuvikesed» pereliikmed, kes üksteist verbaalselt väntsutavad.

Kirjutatakse näitlejale mõeldes

Villu Kangur kirjutab sarja kahasse ajalehe Sakala ajakirjaniku Gert Kiileriga. Kuigi üks mees on Tallinnas, teine Viljandis, peavad stsenaristid mõttevahetust ja kirjutavad interneti teel. Üks käib välja idee, mida arendatakse edasi. Emb-kumb kirjutab siis mingisuguse teksti valmis, teine paneb omalt poolt lõike vahele. Ja saadab tagasi. «Ideid on rohkem, vastutust vähem, ülimalt mõnus on seda kahe peale teha,» muigab Kangur.

Kuna mõlemad mehed on varem olnud seotud teatriga, kirjutatakse osi konkreetsele näitlejale. «Me arvestame selle persooniga, kes seda rolli kehastab.» Igas saates on külaline. Kui tegemist pole professionaalse näitlejaga, siis mõeldaks enne läbi, kas inimene on võimeline teatud rolli mängima.

Sarjas «Hajameelselt abielus» mängivad Merle Palmiste, Andrus Vaarik, Jüri Vlassov, Liisa Aibel, Harriet Toompere, Üllar Saaremäe ja Tiit Sukk.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee