Elu

Armastuse tuleproov (32)

Marilin Vikat, 30. detsember 2005, 00:00
TÜDRUK TELEEKRAANILT: Meribel eelistas muusikaõpingutele rahvusvahelist ärijuhtimist. Mati Hiis (arhiiv)
«Ma armusin Ukusse siis, kui ta istus valge tiibklaveri taga ja mängis,» tunnistab Meribel. Noored lauljad, Uku Suviste (23) ja Meribel Müürsepp (18) leidsid teineteist kaks aastat tagasi. Kuid nüüd on paari teel proovikivi – Uku pakib kohvreid ja sõidab mais USAsse laulmist õppima. Vähemalt aastaks. «Mul on see nutmise aeg üle elatud,» on tütarlaps lahusolekuga leppinud.

Kui tiibklaveri taga musitseeriv Uku oli Meribeli jalust niitnud, ootas tütarlast pettumus – noormehe süda polnud vaba. Meribel pole seda sorti, kel tuleks mõttesse kellegi teise mehele küüsi taha ajada. «Ma olin juba visanud selle mõtte peast,» ütleb tütarlaps. Kuid Uku suhe jooksis liiva. Kuu pärast saatuslikku klaverikontserti oli poiss vaba.

Noored puutusid tol ajal kokku tööl – mõlemad tegid kaasa muusikalis «Oliver Twist», kus Ukule jäid silma Meribeli sära ja energilisus. «See suhe oli lihtsalt see, mida ma tol hetkel vajasin. Ma ei mõelnud eriti pikalt. Ma ei mõtle eriti pikalt sellistes küsimustes.»

Meribel tunnistab, et Uku on tema esimene suur armastus. Ta ei ole teps mitte rõõmus, et noormehe peatsed õpingud Bostoni Berklee College of Musicus nad aastaks lahku viivad.

«Ma soovin talle edu ja olen õnnelik, et ta läheb, aga ma ei arva sellest midagi head,» tunnistab Meribel. Kuid tal pole peast isegi läbi välgatanud mõtet Ukut minemast takistada. «See on võimalus, millest ma ka ise kindlasti kinni haaraks. See on lihtsalt nii kasulik ja ideaalne.»

Mõni aasta tagasi veeretas ka Meribel mõtet välismaale muusikat õppima minna. Asi jäi soiku, sest Ameerikas õppides kulub aastas ligi miljon krooni. Meribel peab toetuste taotlemist suureks tööks, kuigi Ukul läks see korda.

Meribel ei välista, et ehk läheb temagi kunagi välismaale muusikat õppima, aga enne kavatseb neiu lõpetada õpingud Estonian Business Schooli rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Uku kiidab pruuti, et teine eriala kulub marjaks ära. Uku õppis paralleelselt Otsa koolis käimisele IT-kolledžis.

Uku Suviste: «Olen truu inimene.»

Uku, mida Meribel sinu arvates sellest arvab, et lähed Bostonisse laulmist õppima?

«Meil on plaan, et ta tuleb suveks kaasa. Kool pakub suveprogramme. Sügisel siis tuleb tagasi. Mis puutub sellesse, kas see meie suhet kuidagi mõjutab, siis see on absoluutselt proovikivi. Kui see mõjutab midagi, siis parem nüüd ja kohe. Kui lahusolek meid ei mõjuta, siis seda parem veel.»

Tulevad suured telefoniarved.

«Seda kindlasti. Ma arvan, et telefonist ei piisa. Ma pean vahepeal tagasi sõitma.»

Meribel ei palunud järele mõelda ja Eestisse jääda?

«Arvan, et see soov on tal alateadvuses.»

Ta on lihtsalt liiga hea naine, et mehele takistusi teha…

«See on just see asi, mis mulle tema juures meeldib. Mitte et ta ei julgeks öelda, et jää, või et ta püüab viisakas ja hea olla. Pigem ta saab aru, et kui ma lähen ära ja me elame selle üle, mõjub see hästi meile mõlemale. Kui ma mingil põhjusel peaks sinna jääma, siis ma arvan, et ta tuleks kaasa.»

Mida sa naise juures hindad?

«See on hetkeküsimus, et kui sa tunned ennast kellagagi hästi ja ta sulle meeldib. Ma ei otsi, et ta oleks ilus, andekas. Või et ta oleks muusik.

Kuigi selles mõttes on mu onu Väino Puura ja tema naine Sirje heaks eeskujuks – olles mõlemad lauljad, on neil koostöö väga hästi õnnestunud. Nemad on just täiendanud teineteist. Kui mõlemad tegutsevad ühel alal, siis sellest peaks olema mingit kasu. Et ei teki konflikte ega kadedust, kui teisel läheb paremini.»

Ons üldse võimalik, et võistlusmomenti ei teki?

«Meil Meribeliga ei ole tekkinud, sest me ei tee nii ühesugust muusikat.»

Koit ja Maarja olevat teineteise suurimad kriitikud olnud. Teie ka?

«Me anname teineteisele väga palju nõu ja kritiseerime kõvasti. Võib-olla, kui Meribel ütleks: «See oli jama, mis täna tegid!», siis ma saaks ehk vihaseks korra… Me ei ütle kunagi teineteisel nii halvasti.»

Kas praegu elate koos?

«Jah, ta elab minu juures.»

Kuidas teie kaugmaasuhe toimis, kui Meribel veel vanematekodus elas?

«Kui Meribel tegi kaasa muusikalis «Grease», elas ta linnas oma tädi juures, see oli tore aeg. Mulle vahel meeldib, kui on mingi distants. Iga telefonikõne, mis sa teed, on siis suurema väärtusega. Iga kord, kui näeme, on suurema väärtusega. Abielu kauge maa tagant kindlasti nii hästi ei toimiks.»

Olete abielust rääkinud ka?

«Ei. Mis puutub minusse, siis ma veel ei ole selleks valmis. («Meribel, ära loe seda,» naljatab Uku.) Mul on veel mõned aastad sellega aega.»

Vaiko Eplik ütles, et kuigi «Kahes taktis» võitu ei tulnud, pole sul põhjust kurvastada, sest sa oled ilus poiss. Kuidas on lood armukadedusega? Muusikute ümber on alati tütarlapsed tiirelnud, ja mis siis veel ilusatest muusikutest rääkida…

«Ma ei ole lõdva püksikummiga, olen truu inimene. Meribel teab seda. Õnneks ei ole enam armukadeduse hariperiood, aga oma eelmises suhtes olin ma väga armukade. Kuid ma õppisin sellest.»

Kas sa ei taha suurt austajaskonda nagu välismaa staaridel?

«Mulle meeldib mõte, et ma ei tee n.-ö. reeglipäraselt vigu: alkohol, narkootikumid ja peresuhete lõhkumine töö pärast.»

Mis on sinu puhul edu?

«Pean enda puhul eduks, kui mul on kindel kuulajaskond. Ma ei saa ju eduks lugeda raha või kuulsust.»

Kes on Meribel Müürsepp

Meribel sai peaosa muusikalis "Miss Saigon", kui ta oli kõigest 14aastane.

Meribel on õppinud klaverit, viiulit ja võistlustantsu.

Vanemad tahtsid Meribeli näha Eesti Muusikaakadeemia tudengina, aga tütar läks hoopis rahvusvahelist ärijuhtimist õppima.

Meribel ei ole korvpallur Martin Müürsepa sugulane.

Kes on Uku Suviste

Uku onu on operetistaar Väino Puura, isa aga teleprodutsent Raivo Suviste.

Uku töötab Elmar Liitmaa muusikastuudios Rockhouse, kus teeb kõiki stuudiotöid: arranžeerib, lindistab ja mängib pilli. Stuudiol oli tarvis klahvpillimängijat, ja kuna Uku saatis suvel «Kaks takti ette» kokkusaamisel paljusid konkurente klaveril, võetigi ta tööle.

Uku ei julgenud lauljast emale Helile vastu hakata, kui too ta poisiklutina laste muusikakooli klaverit õppima pani. Tänu klassikalise muusika õppimisele on tal käpas klaverimängutehnika, millega suudab meisterlikult esitada paljusid stiile.

Kuigi Uku silmis on klaver pillide kuningas, õppis ta omal käel selgeks kitarrimängu; ka meeldib talle trumme taguda.

Uku oli väikesest peast väga vaikne ja tagasihoidlik poiss. «Tol ajal ma ei oleks osanud ise koolistki koju minna.»

Uku ajab kaaslastel tihti närvid püsti, sest mobiiliga rääkides tiirutab ta mööda tuba ringi nagu igiliikur.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee