Tarbija

Levinuim püsikliendikaart – Säästukaart 

Kaire Kenk, 11. november 2005, 00:00
SÄÄSTUKAARDIGA RAHUL: «Säästukaart on mul juba 2000. aastast. Ühel aastal sain boonust üle 600 krooni, keskmiselt on see olnud küll 200–300 krooni. Ja see raha laekub pangaarvele alati väga õigel ajal!» ütles eile Sikupilli Prismas koos seitsmekuuse poja Jakobiga sisseoste teinud tallinlanna Tiina. Mati Hiis
Suurkaupluste püsikliendikaardid kuluvad marjaks ära säästlikule ostjale, samas Kaubamaja ja Stockmanni puhul hindavad paljud kaardiomanikud kokkuhoitud kroonidest olulisemaks hoopis tasuta parkimisvõimalust Tallinna kesklinnas.

Selveri Partnerkaart

Partnerkaarte on väljastatud alates 2002. aasta maist ja selle aasta alguseks oli kaardiomanikke üle 125 000.

Kaart kehtib kaks aastat ning maksab 100 krooni. Lisakaart (abikaasale/elukaaslasele ja/või kuni 25aastasele lapsele) maksab 25 krooni. Kes ostab kahe aasta jooksul Kaubamajast vähemalt 3000 krooni eest kraami või kogub 500 Selveri boonuspunkti, saab järgmise Partnerkaardi tasuta. Ostusumma võib moodustuda kogu pere ostudest. Ostude üle peavad arvet Kaubamaja ja Selver, igast Selveri infoletist on alati võimalik küsida oma kaardi boonuspunktisaldot.

Pole vahet, kas vormistada Partnerkaart näiteks Merimetsa Selveris või Kaubamajas, püsiklient saab alati kõigilt kaupadelt soodustust 5 protsenti Tallinna Kaubamajas, Tartu Kaubamajas ning Kaubamajas Rocca al Mares ja kogub boonuspunkte kõikides Selverites. Iga kaardiomanik, kes on kogunud aastaloosiks detsembri lõpus 750 punkti, osaleb Malaisia reisi, 30 kinketšeki 10 000 krooni väärtuses Estravelilt ja 1500 ajakirja aastatellimuse loosimisel. Kesklinnas šoppaja saab Partnerkaardiga tund aega Rävala parkimismajas tasuta parkida, samuti on talle personaalne moe- ja ilunõustamine ning suuremõõtmeliste kaupade kojuvedu Tallinna piires tasuta. Lisaks saab ta 5–10protsendilise soodustuse enamikult Kaubamaja ja Selveritega ühe katuse all tegutsevates lillepoodides-kingaparandustes jms. Sünnipäeval ning sellele eelneval ja järgneval viiel päeval saab 10protsendilist soodustust. Lisaks kehtib partnerkaardi 5–20protsendiline soodustus Selveri enam kui 20 koostööpartneri juures (vaata lähemalt www.selver.ee).

ETK ja Prisma Peremarketi Säästukaart

Säästukaarte antakse välja 2000. aastast alates. Säästukaart on Eesti populaarseim püsikliendikaart – tänavu juulis ületas kaardiomanike arv 270 000 piiri. Säästukaart kehtib nii Prisma Peremarketites, Maksimarketi-tes, Konsumites, EDU kui ka A&O kauplustes kogu Eestis. 2004. aastal maksis ETK ostuboonustena välja üle 63 miljoni krooni.

ETK ühistu liige saab Säästukaardi tasuta, teistele maksab see 50 krooni. Kaardi pikendamine on ühistu liikmetele tasuta, teistele 50 krooni.

Säästukaardiga registreeritud vähemalt 50kroonistelt ostudelt koguneb ostja isiklikule boonuskontole pidevalt punkte, iga täitunud 50 krooni annab 1,5 boonuspunkti ehk rahalises väljenduses 1 kroon 50 senti. Boonust kogub kaardiomanik ka Säästukaardi partnerfirmade – Edelaraudtee, Nordic Jet Line’i ja Apotheka apteekide teenuseid kasutades.

Pärast arvestusperioodide lõppu – juunis ja detsembris – saab kogunenud boonused rahana tagasi. Pereliikmekaardiga ostmisel kogunevad boonused kantakse põhikaardi boonuskontole ja kogunenud summa kantakse põhikaardi omaniku pangakontole.

Säästukaardi omanikele kehtib UnoX automaattanklates sularahaga ostmisel liitrilt 10sendine allahindlus. Kaks korda kuus on nädalavahetustel hind veelgi soodsam – 30–50 senti liitrilt. Tallinna Optika kauplustes ja Salva Kindlustuses on kõik kaubad ja teatud kindlustuslepingute sõlmimine 5 protsenti soodsamad.

Comarketi sooduskaart

Kaarte väljastatakse alates 2004. aastast, praegu on kaardiomanikke üle 20 000.

Kaart maksab 250 krooni ja see kehtib aasta. Kuu ostulimiit on 3000 krooni, limiidi ületamisel kehtivad tavahinnad. Kaardi saab kätte 3 nädala jooksul.

Kaart annab kõigilt Comarketi kauplustes müüdavatelt kaupadelt 3% soodustust, seda ka soodushindade puhul.

Kaotatud kaardi asemel saab uue 30 krooniga.

Stockmanni püsikliendikaart

Püsikliendikaarti väljastatakse alates 15. eluaastast, avamistasu on 50 krooni. Tänaseks on välja antud üle 100 000 kaardi.

Igas kuus pakub Stockmann oma püsiklientidele ligi 100 toodet, sealhulgas ka mitmesuguseid toidukaupu 20protsendilise hinnasoodustusega. Püsiklient saab tasuta parkida 1,5 tundi Stockmanni parkimismajas ning 20 minutit kasutada 2. korruse kohvikus internetti. Kui osta süüa vähemalt 1000 või muud kaupa vähemalt 4000 krooni eest, toimetatakse need Tallinna piires tasuta koju. Erinevad püsikliendisoodustused kehtivad ka Stockmanni koostööpartnerite (Silja Line, Saaremaa Spa Hotels jne.) juures.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee