Elu

Katrin Toome: «Korter oli mulda täis ja seinas auk, kui lillepotiga vastu seina viskasin.» (47)

Verni Leivak , 7. november 2005, 00:00
UNISTAB ABIELUST: «Loomult olen inimene, kes tahaks olla abielus. Kord olen juba olnud, inimesega, kellega elasin koos seitse aastat. Abielus olime sellest kuu aega. Aga kui hakkasime lahutusasju ajama, mõtlesime, et ah, oleme koos edasi. Niimoodi üle kivide ja kändude see asi käiski,» meenutab Katrin Toome oma seni ainsat abielukogemust. Teet Malsroos
Nii kena naist nagu Katrin Toome mäletab kindlasti igaüks, kes vähemalt viis aastat tagasi telerit vaatas. Praegu nädalavahetustel TV3 tele-chat`i juhina tegutsev Katrin kõneleb viiest viimasest aastast oma elus – kirevast ja värvikast, nagu tema isiksuski.

Üheksakümnendate keskel otsustas Katrin minna Kanal 2 saatejuhtide konkursile, kuid kanali tollane juht Ilmar Taska pakkus piigale hoopis sekretäri kohta. «Olin mõnda aega sekretär, kuid tuuseldisena ma talle hästi ei sobinud. Ka tema ise sai sellest õnneks kiiresti aru.»

Nii sai neiust hoopis diktor, kuid teadustamisest jäi Katrinile väheks. Tema debüüdiks nii saatejuhi, toimetaja kui ka produtsendina sai lemmikloomasaade «Kõige parem sõber». Järgnesid lototüdruku roll ETV «Topelttosinas» ning taas diktoritöö ja «Seksuaalse kaamera» juhtimine Kanal 2s.

Ja edasi?

«Siis äkitselt lõppes kõik ära. Mul tekkisid arusaamatused ühe naistöötajaga – minu isik polnud talle sümpaatne.»

Intriigid?

«Ei, isegi ütlemist ei olnud, aga kaks naist ei mahtunud ühte väikesesse majja ära. Lihtsalt ühel päeval ei olnud mul enam tööd, see koht koondati. Siis tekkis paus ja ma lahkusin.»

Kibestunult?

«Ei, aga see oli löök allapoole vööd. Olen ju üks väheseid koolitatud telediktoreid, sain ETVst vastava paberigi…

Esimese hooga ei osanudki millestki alustada, lahkumine oli ju nii ootamatu. Kuid otsustasin siis end proovile panna kinnisvaraäris. Maaklerina. Selline armas väike firma, aga lahkusin sealt, kuna see töö mulle ei sobinud – soovisin kindlat sissetulekut, olen ju lapsega, ja ma ei saanud seda endale lubada, et kord raha on, siis aga pole. Iial ei tea ju, millal järgmise objekti maha müüd.

Samal ajal läksin tollasest elukaaslasest lahku, hinges oli tõeline mõõn. Elukoht oli olemas, kuid polnud raha mööbli ostmiseks ja remondiks, ning ega saa ju lapsele öelda, et kallis laps, täna me ei söö.»

Said mõne tehinguga ikka hakkama ka?

«Muidugi sain. Paar korterit sai müüdud. Edasi aga läksin aastaks teksapükste müüjaks.»

Kas selles töös tuli kasuks, et oled tuntud telenägu?

«Ei, ma ei ole ju mingi staar. Inimene, suheldes leti taga seisva müüjaga, ei mõtle sellele, kes on müüja. Ta ei vaata otsagi. Pigem oli seda jätkuvalt ööelus või maakohtades. Aga – kes see ikka vaatab? Eestlane on ju nii pealiskaudne.

Siis aga tuli Telejazzilt pakkumine juhtida nädalalõppudel öösiti tele-chat’i saateid TV3s.»

Nii et nädalavahetused on sul juba kaks aastat rikutud?

«Noh, praegu olen eetris reede- ja pühapäevaõhtuti, laupäev on vaba. See ongi praegu mu ainus töö, sest loomult olen laisk inimene.»

Millega siis nädala sisustad?

«Puhkamisega. Mul on kaks koera, tütar, meessõber, väike maja, mis tahab pidevalt korrastamist, aed, sõbrannadega tahaks lobiseda. Tütar Stefi saab juba 15aastaseks, ei olegi ta mul enam väike tütreke…»

Ega vist teismelisega kerge ole?

Praegu on aga tema huvialaks poisid. Käib ema jälgedes. Mind huvitasid ka 14aastaselt poisid, ma ei saa talle seda pahaks panna. Võib-olla olen natuke halb ema olnud, ma tõesti ei õpi tema kõrval, ei õpeta. Aga mida sa õpetad, kui laps on emast targem? Teen tema matemaatikaõpiku lahti ja nii mõnigi asi jääb selgusetuks. Ma ei olnud kaheksandas klassis puhas viieline, pigem luuser. Tema on nähtavasti õpetajast isasse.»

Kui kaua praeguse meessõbraga olete koos olnud?

«Kaks aastat. Aga me ei ela koos. Õigemini – natuke elame ja natuke ei ela ka. Mu elu on selles suhtes üsna ebastabiilses staadiumis. Ei noh, suhe on stabiilne, koos elame nädalavahetustel. Nädala keskel on temal töö, minul aga koerad ja laps.»

Ega tal vist kerge ole, kui sulle öö-chat`is pidevalt komplimente ? la kui ilus ja tubli sa oled, saadetakse? Ja küsitakse pidevalt su telefoninumbrit?

«Mul on ka tööalane meiliaadress, mis pole saladus. Sinnagi saadetakse peamiselt kirju, et lähme välja, lähme sööma… Ühe öö jooksul keskmiselt kümme. Ei midagi hullu. Kes kirjutab meiliaadressile, on inimene, kes tahab minuga tutvuda, on juba piisavalt julge. Aga ma ei jõua ju kõikidega väljas käia! Tõesti ei jõua. Sel juhul jooksin hommikust õhtuni kohvi. Ja lõppude lõpuks on ju mees mu elus olemas.

Olen kohtunud väga vähestega. Kolme inimesega kahe aasta jooksul.»

Üks nendest on ka su praegune kaaslane?

«Ei. Kuid pean tunnistama, et kõik need kolm on võrratud inimesed. Olen nad kuidagi alateadlikult välja valinud. Huvitavad, tublid nii eraelus kui ka töös. Mitte rikkurid, aga tööalaselt edukad ja näha, et suured sihid silme ees. Mulle meeldivad inimesed, kes teavad, mida elult tahta. Kes, olles isegi täielikus madalseisus, oskavad sellest välja tulla.»

Meessõber ei armukadetse?`

«Teda see ei häiri, seda on näha. Võib-olla tunneb ta isegi natuke uhkust – igal mehel on ju hea teleekraanilt lugeda, kui tema naist teisedki mehed välimuse tõttu hindavad.

Õigemini… Ma arvan, et see talle meeldib, ehkki me ei ole sellest rääkinud. Küll aga kommenteerib ta vahel mulle mõnd ekraanilt loetud sõnumit. Vaieldamatult on mu praegune partner iseloomult äärmiselt keeruline. Ja ega temal minuga ka lihtne ole. Kuid saame hakkama.»

Liiga kinnise iseloomuga?

«Jah, mina olen seda tüüpi, kes tahab rääkida. Et kui on probleem, siis istu, räägi. Aga tema nagu ei taha rääkida. Kuulab alati ära, mis minul öelda on, ja siis vastab: mh-mh.

Küsin siis, kas said aru?

Vastuseks on: mh-mh.

Aga tegid järeldusi ka? Mh-mh!

Ja millised need on? «Ah, ma ei hakka praegu rääkima…»

See on keeruline! Samas on ta parim mees, kes mul on olnud.»

Äkki aitaks probleeme lahendada väike pits alkoholi?

«Aitab. Aga siis me läheme tihtipeale riidu. Kui oleme mõnusalt purjakil, hakkame maailma asju arutama ja lahkama ning siis tekivad tülid. Õnneks me ei tülitse suurelt. Ma natuke karjun ning siis on jälle kõik hästi. Nagu inimesed ikka.

Oli aegu, mil olin väga temperamentne. Võisin karjudes asju lõhkuda, aga see aeg on ammu möödas. Ja mul on siiralt hea meel, et ma enam asju ei loobi.»

Meenuta üht eredat lõhkumisstseeni?

«See oli viis-kuus aastat tagasi. Kui ikka silme eest lõi mustaks, siis asjad lendasid. Kõikvõimalikud asjad, mis üldse kätte sattusid. Lillepotid, terve korter oli mulda täis ja seinas auk, et potiga nii kõvasti vastu seina viskasin. Igasugu asju sai loobitud… No kui ikka läheb silme eest mustaks, mis sa siis teed? Pärast seda tuli mõistus pähe.»

Koristamise ajal?

«Vist küll, ja endal oli häbi ka. Mees astus muidugi korterist välja ja kui ta tagasi tuli, ei teadnud ma, kuhu häbi pärast silmi peita. Et kuidas siis inimene võib enesevalitsuse täiesti kaotada… Olin veendunud, et ta ei taha mind enam kunagi näha ega koos elada – jumal teab, mis järgmiseks tuleb? Rohkem pole ma selliseid asju teinud. Mind ennast ehmatas see veel kõige rohkem ära. Pärast palusin vabandust.

Seina parandas ehitaja ära ja parandatud koha peale riputasin pildi.»

Mis on su elus praegu olulisim?

«Kõik on tähtis, millega tegelen. Loomulikult töö, sest see on mu sissetulek. Loomulikult minu eraelu, minu sõber. Ihkan, et meie suhted läheksid natuke stabiilsemaks. Ja küll nad lähevad ka, iga asi omal ajal.»

Sooviksid ehk teles veel midagi teha?

«Seda küsitakse nii palju. Muidugi tahaksin. Öeldakse, et mõtle midagi välja. Aga mida ma mõtlen? Kerjamine pole minu stiil. Nagu oli «Seksuaalse kaamera» puhul – firmajuhid on reeglina mehed ja nemad tahavad kõik sinuga välja minna. Aga mina tõesti ei viitsi kõigiga väljas käia! Tahaks teada, kas ma saan raha või ei. Ma ei jaksa kogu aeg väljas käia!»

Samal teemal

20. jaanuar 2014, 13:22
Uudisteankur Katrin Toome suurendaks lastetoetust ja karistaks kurjategijaid karmilt

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee