Elu

Heath Ledger ei taha elu lõpuni iluspoiss olla (1)

Välisajakirjanduse põhjal Triin Thalheim , 29. september 2005, 00:00
PISIPERE TULEKUL: Heath Ledger ja tema elukaaslane Michelle Williams on kohe-kohe lapsevanemateks saamas. All Over Press
26aastase Austraalia staari Heath Ledgeri viimase aasta töid vaadates jääb mulje, et tegu on tõelise töönarkomaaniga.

2001. aastal filmis «Rüütli lugu» oma kelmikate blondide lokkidega publikut hullutanud Ledger tormas Venezia filmifestivali ühelt linastuselt teisele, kuna seal näidati koguni kolme tema filmi – «Vennad Grimmid», «Brokebacki mägi» ja «Casanova».

Ledger sõnab, et töötab nagu hull, sest tahab end eri rollides proovile panna ning end lahti rebida ilusa poisi mainest. Ka Eesti ekraanidel näeme seda 1979. aastal sündinud näitlejat peagi kahes filmis – juba mõni nädal jooksnud «Dogtowni peremeestes» ja reedel linastuvas Terry Gilliami fantaasiasugemetega kelmikomöödias «Vennad Grimmid». Ledger kehastab Gilliami kaua oodatud filmis Jacob Grimmi, teise muinasjutuvestja-venna osas on Matt Damon. See, et endise montypythonlase Gilliami viimane mitmeaastane projekt «Don Quijote» haledalt läbi kukkus ega jõudnudki ekraanile, Ledgerit Jacob Grimmi rolli vastu võttes ei hirmutanud. Film, kus ekraanile jõuavad Grimmide kujutlusvõime viljad Punamütsike, Hans ja Grete ja Rapuntsel ning režissöör toob vaatajani liikuva metsa ja last neelava hobuse, tundus piisavalt põnev väljakutse, et riskida.

Jake’ige amelemine polnud just kerge

«Mingil hetkel tundus, et pean senisele karjäärile vee peale tõmbama,» sõnas filmiga «10 põhjust sind vihata» jala Hollywoodi ukse vahele saanud austraallane. «Lihtsalt pidin nii tegema, sest mulle ei meeldinud need filmid, mida mulle pakuti. Mulle ei antudki muid võimalusi peale blondi bimbo mängimise, ja see hakkas igavaks muutuma. Tundsin, et ei saa kogu elu seda rada mööda minna, ja nüüd tundub, et nii mõnigi uks on jälle avanenud,» sõnab Ledger.

Selle aasta lõpul jõuab USA kinodesse ka Venezia filmifestivalil Kuldlõvi võitnud Ang Lee homovestern «Brokebacki mägi», kus Ledger mängib koos Jake Gyllenhaaliga Wyomingi kauboisid, kelle armastus kestab 20 aastat. ««Brokebacki mäe» filmimine oli raske katsumus, kuid kui lõpetasime, oli tunne, et olen midagi suurt korda saatnud,» meenutab Ledger. «Mul oli filmi ja stsenaariumi suhtes alguses palju hirme, nii et pidin vapra näo tegema. Pärast võtete lõppu mõtlesin: nüüd saan vist küll kõigega hakkama. Polnud just kerge Jake Gyllenhaaliga suures valges päise päeva ajal ameleda,» tunnistas Ledger portaalile Filmforce antud intervjuus.

Valmistub isaks saama

Kuid näitlejameisterlikkuse harjutamise kõrval toimus «Brokebacki» võtteplatsil muudki. Nimelt sai seal alguse Ledgeri ja tema filmiabikaasat kehastanud Michelle Williamsi suhe. Ledger on varemgi näitlejate seltsi nautinud – tema vallutusteritta kuuluvad noormehest kümme aastat vanem näitlejanna Naomi Watts ning Heather Graham, kellega üheksa aastat noorem Ledger käis 2001. aastal.

«Dawsons Creeki» staari, 25aastase Michelle Williamsiga on aga asi tõsisem – paar valmistub kohe-kohe lapsevanemateks saama. Ning viimasel aastal metsikult tööd rabanud Ledger ütleb, et võtab vähemalt üheks aastaks aja maha. Käsk agentidele olevat juba antud, et nüüd vajab staar rahu ja segamist võiks olla võimalikult vähe. Kuuldavasti plaanib viis viimast aastat Los Angeleses pesitsenud Ledger Brooklynisse kolida. Ehk saab superstaariks tõusnud staar seal veidi privaatsust nautida ja seega ka kanamunade loopimist vältida. Privaatsus ja kanamunade pildumine on seotud nimelt seepärast, et just munaloopimise taktikat kasutab Ledger kõmupiltnike eemale peletamiseks. Kui keegi vastu tema tahtmist klõpsu teeb, saadab näitleja piltniku poole lendu toore kanamuna. Päris pihta Ledger siiski ei viska – ta sihib lihtsalt lähedale ja viskab hooga, et muna teda tüütavate tegelaste riietele pritsiks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee