Uudised
7. märts 1998 00:00

Naganos algasid taliparaolümpiamängud

Naganos avati seitsmendad taliparaolümpiamängud, millest võtab osa 1165 sportlast 32 riigist, teiste seas ka 16 eestlast.

Avatseremoonia peeti taliolümpia ajal kiiruisutamishallina kasutatud M-Waveis. Eesti marssis sisse üheksanda delegatsioonina, lippu kandis Lillehammeri taliparaolümpial pronksi võitnud suusataja Vilma Nugis.

"Publik tegi meile kõva aplausi, tribüünidelt lehvitati Eesti lippudega," ütles Eesti delegatsiooni pressiesindaja Are Eller. "Tseremoonia oli vägev."

Paraolümpiamängud avas Jaapani kroonprints Naruhito.

Paraolümpia kavas on laske-, murdmaa- ja mäesuusatamine, kiirkelgutamine (sarnane kiiruisutamisega) ning kelguhoki. Kokku antakse välja 34 medalikomplekti.

Eestlased löövad kaasa laske- ja murdmaasuusatamises ja kelguhokis.

Eile oli võistlustules Vilma Nugis laskesuusatamises ja meie kelguhokimeeskond, kes alistas Suurbritannia 6:0 (2:0, 2:0, 2:0). Varasemates omavahelistes kohtumistes on eestlased inglasi korra võitnud, korra kaotanud.

Vilma Nugis sai laskesuusatamises 7,5 km distantsil viienda koha. Nägemispuudega sportlaste klassis B3 võistlev Nugis lõpetas ajaga 41.05,1 ja tegi neli möödalasku. Olümpiavõitjaks tuli B2 ja B3 klassi ühendatud võistluses jaapanlanna Miyuki Kobayashi ajaga 33.36,2 (1 möödalask).

Nägemispuudega sportlased kasutavad laskesuusatamises sihtimiseks abistavat helisignaali. (

ETA

)