Sulev Luige tapja esines uue avaldusega

5. märts 1998 00:00

TIIU PÕLD

Tallinna linnakohtus jätkunud mõrvaprotsessil ütles kohtus tapmissüü enda peale võtnud Erik Korol (27) oma ütlustest lahti ja kinnitas, et saatusliku noahoobi näitleja südamesse lõi Vladimir Dervojed (30).

Hetke, mil Dervojed lõi, polevat Korol märganud. Küll näinud ta lööja hullunud pilku ning tema käes olnud nuga ja šašlõkivarrast. Hirmust kolm korda karistatud Dervojedi ees löönud Korol näitlejat šašlõkivardaga mõlemasse kopsu. Ei tea mitmes "puhtsüdamlik ülestunnistus" ajas Koroli kõrval istunud Dervojedi närvi.

Naistunnistaja, kes Koroli ja Anna Puzakevitšiga (24) varem ühes majas elas, rääkis, et Korol oli kaine peaga kena inimene, purjuspäi aga agressiivne. Sama naine leidis ka Sulev Luige laiba. Eelmise aasta 29. juuni hommikul, mil ta esimest korda näitleja surnukehast mööda läks, arvanud ta, et joodik magab põõsa all. Õhtul sama teed naastes ja taas lamajat nähes teatas ta hirmsast leiust politseisse.

Eile andis kohtus tunnistusi ka Sulev Luike mitu aastat tundnud naabrimees Mäekalda 6a majast. Tema sõnul oli Luik normaalne ja rahulik inimene, kes tuli talle vahel külla, kohvitass käes. Kangemat kraami polevat nad kunagi koos tarvitanud, küll vahel kahepeale õlle ära võtnud.

Elevuse põhjustas tunnistaja Madis Kalmet, kes väitis enda olevat nii terase pilguga heteroseksuaali, et võib iga homokalduvustega inimese, ka kohtusaalis istujate hulgast, teistest vabalt eristada. Kalmet, kes tundis Luike aastast 1980, välistas, nagu oleksid tollel võinud sellised kalduvused olla.

"Sulev Luik oli tüüpiline intelligent, sissepoole suunatud hingemaailmaga tundeline, tagasihoidlik ja viisakas inimene," iseloomustas Kalmet sõpra.

Eile vastas kohtuekspert paarikümnele küsimusele, mis puudutasid Luige surma saabumist ja tema vigastusi. Eksperdi väitel võis näitleja surm saabuda poole tunni jooksul pärast vigastuste tekitamist.

Kohus lükkas asja arutamise edasi aprilli algusesse.

TOOMAS VEEMAA foto

Šašlõkivarrastega näitlejat torkinud Erik Korol lausus eile, et noahoobi lõi Sulev Luige südamesse Vladimir Dervojed.