Elu

«Rock’n’roll ja seks käivad ju koos» (35)

Andero Kaha , 29. juuli 2005, 00:00
EI OLE NAGU SID JA NANCY: Roy ja Hannele ei leia enda ning Sidi ja Nancy vahel olevat muud sarnasust peale selle, et Sidil olid musta värvi juuksed nagu neil. 
Vennaskonna kitarristist Roy Striderist ja Les Diamantsi lauljast Hannelest on saanud Eesti hetke kuumim punkrockpaar.

«Käi p***i,» käratab Strideri vastne tüdruksõber Hannele, kes tuntud ka Baby Universali nime all, minu küsimuse peale, kui kaua temal ja Royl juba leivad ühes kapis on. Selgub, et päris kokku kolinud punkrokkarid siiani ei ole.

Sõbrad-tuttavad aga on jõudnud noored juba Sex Pistolsi kunagise staari Sid Viciousi ja tema ameeriklasest tüdruksõbra Nancy Spungeni järgi Eesti Sidiks ja Nancyks ristida.

«Me ei viitsi küll võrrelda ennast Sidi ja Nancyga,» ütleb Roy. «Ma ei näe üldse mingit põhjust, miks me peaksime end kellegagi võrdlema. Mulle piisab, kui võrdlen ennast Hannelega ja leian erinevusi ja sarnasusi. Mis see Sid siia asjasse peaks puutuma?»

Põhiline osa Hannele ja Roy romantiliseks kiskunud suhtest on möödunud Vennaskonna ja Les Diamantsi ühise Linnusetuuri ajal.

«Rock’n’roll ja seks käivad ju koos,» selgitab Hannele. «Koos me väga ei ela, sest ei suuda kokku leppida, millises linnas elada. Tuuri värk. Iga päev oleme ju erinevas linnas.»

Kui Hannelelt küsida, millal ta Royga tutvus, on vastus puiklev: «Ei mäleta.» Roy täpsustab: «Tegelikult me olime vist enne tuuri ka natuke tuttavad. Hannele on kõige ägedam naine, keda ma üldse tean, kaasa arvatud filminäitlejad. Me läheme iga päev lahku ja siis saame jälle kokku. Ei tüüta teineteist mingit moodi ära.»

Noortel, nagu ühel pisut hullumeelsel punkrockpaaril ikka, on lühikese koosolemise aja jooksul juhtunud nii mõndagi. Näiteks kukkus Hannele ühel ööl suitsetama minnes aknast alla. «Ma ei saanud teda kinni püüda, sest mul oli käsi õmmeldud,» selgitab Roy, kes oli mõni aeg varem kala lõigates noaga sügavale kätte nüsinud. Intervjuu ajal lõhkus Hannele kogemata prillid. Eile hommikul Raadio 2 otse-eetris küsimustele vastuseid andes virutas neiu Royle vastu vahtimist.

Kui tuttavad peavad seda kõike järjekordseks märgiks paarikese sarnasusest Sidi ja Nancyga, siis Roy taolistesse asjadesse ei usu.

Koos Hannelega põgeneb ta Linnusetuuri lõppedes Suure Lombi taha Mehhikosse.

Mis on Vennaskond?

Eesti NSV-s punk-liikumise suuremate lainetuste ajal sündis ka 1984. aastal Vennaskond, mis tegi muusikat tüüpilises rock’n’roll’i väljenduslaadis. Bändi asutasid vokalist

Tõnu Trubetsky ja kitarrist Teet Tibar. Basskitarristiks oli Tarmo Kruusimäe (hiljem tuntud Kojamehena). Vennaskonna koosseis on tegutsemisaja jooksul korduvalt muutunud. Kitarrist Roy Strider liitus bändiga vähem kui aasta tagasi.

Mis on Les Diamants?

Les Diamants on eelmisel sügisel alustanud anarhistlik garaažirokibänd, kelle mõjutajad on ansamblid Ramones, Stooges, Blues Explosion ja Yeah-yeah-yeah’s. Nad on andnud ligi 30 kontserti ja pälvinud tähelepanu indie-ringkondades. Bänd on tuntud Hannele le Diamanti eriskummalise hääletämbri poolest.

Kes olid Sid ja Nancy?

Nancy Spungen kasvas üles Philadelphia äärelinnas. 13aastaselt sai temast heroiinisõltlane. 17aastaselt viskasid vanemad Nancy kodust välja.

Sex Pistolsist tuntud punk-rockstaar Sid Vicious armus Nancysse hullupööra. Täiesti segased noored pakkusid teineteisele seda, mida vaja, hullumeelselt palju seksi.

Sid huvitus ainult narkootikumidest ja Nancyst. Ühel hommikul leidis Sid narkouimast ärgates Nancy pussitatuna. Kuigi tänaseni ei ole päris kindlalt teada, kes tegelikult Spungeni tappis, kahtlustas politsei selles Sidi, kes ka ise peagi narkootikumide üledoosi tõttu traagiliselt hukkus.

35 KOMMENTAARI

s
susanna 26. veebruar 2008, 15:16
tüüürrrraaa käige kuradile idikad
!
nii nõmedad olete. iuuh!
ma võin bensiini ja tikke tuua kui väga vaja. nõmedad kommentaarid.
KURADIpersepugejad olete
pange ONA lapsepõlved!
värdääni kari!~
g
gibby 18. august 2007, 13:11
kui haige see roy naine oli:D kunagi
Loe kõiki (35)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee