Toomas Tein, Peep Aru (väikesel pildil)
Siim Randla 29. juuli 2005 00:00
Politsei esitas purjuspäi baaris ebaviisakalt käitunud endistele riigikogulastele Toomas Teinile ja Peep Arule kuriteokahtlustuse.

Politsei alustas Toomas Teini ja Peep Aru suhtes kriminaalmenetluse paragrahvis, mis käsitleb võimuesindaja solvamist. Nimelt on politseinikud ja turvamehed oma tunnistuses kirjutanud, et Tein ja Aru solvasid neid tänavu 10. aprillil Tallinnas kohvikus VS ning Kesklinna politseiosakonna hoovis ja kambris, ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Rita Sõmer.

Toona tellisid Tein ja Aru kohvikus viskit, kuid keeldusid arvet tasumast, käitusid ebaviisakalt ja sõimasid baari töötajaid. Kohale kutsuti Falcki turvamehed ja politsei, kes purjus poliitikud kainenema viis.

Sõmeri sõnul on politsei kriminaalasja kohtueelse menetluse lõpetanud ning saatnud selle prokuratuuri. Teinile ja Arule on esitatud kahtlustus võimuesindaja solvamist puudutavas paragrahvis.

Kohvikus VS juhtunu tõttu alustas politsei Teini ja Aru suhtes ka väärteomenetluse. Teinile määras politsei avaliku korra rikkumise eest 2400 krooni trahvi, Aru trahviti avaliku korra rikkumise ja võimuesindaja seadusliku korra eiramise eest 3600 krooniga.