Elu

Tõnu Trubetskyl on kogu aeg puhkus (2)

Andero Kaha , 15. juuni 2005, 00:00
 
«Mul on kogu aeg puhkus… või siis kogu aeg töö,» räägib punkrockbändide Vennaskond ja Flowers of Romance laulja Tõnu Trubetsky . Viimati käis ta pikemal tööga ühendatud puhkusereisil mais Cannes’i filmifestivali ajal. Peale oma bändi video võimalike režissööridega kohtumise Cannes’is ja Liechtensteinis tegi ta siis ka kahenädalase ringi Euroopa kääbusvürstiriikides.

Koos suures osas Vennaskonna liikmetest koosneva ja selle lugusid mängiva bändi Flowers of Romance kitarristi Roy Strideriga käis Trubetsky vaatamas Monacot, Liechtensteini ja Andorrat. «Ainult San Marinosse, Luksemburgi ja sinna… Vatikani… ei jõudnud,» on Trubetsky rahul, et sai läbi käia kolm Euroopa pisiriiki.

Muu hulgas kohtus Eesti esianarhist Andorra kroonitud peadega, käis ühe oma iidoli, anarhistliku filosoofi Mihhail Bakunini haual ja otsis Cannes’i festivalilt võimalikke tegijaid Flowers of Romance’i videole.

Eriti andunult rääkis Trubetsky aga hoopis Liechtensteinist. «Kujuta ette, et kui lähed mäe otsa, siis näed korraga tervet riiki,» on ta vaimustuses. «Ja ainult pool orgu on Liechtenstein, ülejäänu kuulub Šveitsile.»

Trubetsky imestab, et kääbusriigis on mitu linna, aga need on ka väga väikesed. «Teeviidad ei näita linnade kaugust mitte kilomeetrites, vaid meetrites,» muigab ta.

Hoopis karmima reisielamuse sai punklaulja eelmise aasta sügisel, kui Vennaskond käis Euroopa turneel. Siis varastati Riias hotellitoast basskitarr, osa bändil kaasas olnud rahast ja mõned olulised dokumendid. Tagatipuks löödi puruks muusikute auto küljeaken. «Nii sõitsimegi läbi Euroopa ilma lubadeta ja katkise küljeklaasiga,» meenutab Trubetsky. Suuremaid probleeme siiski ei tekkinud, kuna Riia politseist anti kaasa lätikeelne paber, mida vajadusel teistes riikides politseile näidati.

Varssavini sõitsid Trubetsky ja tema kaaslased kinniteibitud küljeaknaga. Piiripunktides tegid nii, nagu aken oleks keritud, ja petsidki ametnikud ära. «Isegi Leedus ei tekkinud probleeme,» on Trubetsky rahul, ehkki lõppkokkuvõttes tuur siiski natuke kannatas. «Üks Pariisi kontsert jäi ära, sest raha sai otsa. Aga see ei olnud mingi suur õnnetus.»

2 KOMMENTAARI

a
austaja 15. juuni 2005, 10:55
ajab oma asja,seetõttu respect!
t
Tarts 15. juuni 2005, 09:25
Tervitusi Tõnnile lapsepõlve sõprade-tuttavate-mängukaaslaste poolt Muuga auulist!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee