Eesti uudised

Teletähtede valik: ETV parim saade on Valdo Pandi «Täna 25 aastat tagasi» (4)

LISA KOMMENTAAR

Aleksander Trummel 10. juuni 2005 13:16
1966.a. saateid ei mäleta, olin sama aasta sügisel alles kooli läinud, aga järgnevaist aastaist on ühte-teist meelde jäänud küll. Viimasel aastal kutsus ta saatesse kogu sõjajärgse aja Kiievis elanud esimeste hulgas Berliini jõudnud tankipolgu komandöri Ludvig Kuristi. Ning uskumatu tundub, et polkovnikust Saaremaa tünnimeistri poeg suutis nii palju eesti keelt meelde tuletada, et juba teises või kolmandas esinemises mindi vene keelelt üle eestikeelsese vestlusele. Veel on meeles Hardi Tiiduse vested, kuidas Velikije Luki all võeti vangi tema kodupaiga mõisniku, parun von Sassi poeg.
Ka stuudio sisustamine oli tolle aja tingimuste kohta lausa oivaline, saated algasid kronomeerti tiksumisega ning lõppesid fraasiga "võiduni oli jäänud... päeva"
isekene 10. juuni 2005 09:55
Pant oli fantastiline. Palju ma ise tollal tema jutust taipasin, aga istusime koos perega telku ees nagu naelutatud ja kuulasime, kuulasime.
Pant säras ise ja esitas oma loo nii paeluvalt, et saaadet oli võimatu vaatamata jätta.
Ei taha ülekohtune olla, aga teist nii säravat, nii täpset, nii põhjalikku saatejuhti ei ole rohkem olnud.
Oli küll ehk Mati Talvik, aga temagi kaldus rohkem omamehelikku ja ÜLDIST juttu ajama nagu ka enamik teisi saatejuhte. Pandini ei ole seni veel keegi küündinud. Kuigi teemasid, mis käsitlemist vääriksid, on küllaga. Paraku nõuab see suurt tööd, lihtsam on omamahelikult vestelda, rääkides kõigest natuke ja tegelikult eimillestki. Vaatad, kuulad - ja unustad. Kahjuks.
Õige valik 10. juuni 2005 07:55
Hr Pant oli särav isiksus, kes alati teadis, millest rääkis ja kuidas rääkida, korrektne eesti keel oli tema puhul enesestmõistetav. Ta oli saate juht selle kõige paremas tähenduses. Tänapäeva saatejuhtide ainus kriteerium ekraanile pääsemiseks on ladus jutt, sisu ja keelakasutus nagu polegi enam tähtis (nt Reikopi aastaid hommikust hommikusse korduv imeladus, aga mõttetühi ja pikk tüütu jutt a la "sooritas arveid").
kaotaja 10. juuni 2005 07:53
ÕNNITLEN!
Ja tahaks et ETV- saateid näeks siin-Lõuna eestis nii et antenn on Kanal2 ja TV 3 ühe nurga all. Muidu on kaks ühe vastu ja ...