Kommentaar

Kus on valitsuse kirik?

Sirje Kingsepp, Eesti Vasakpartei esimees , 17. mai 2005 00:00

16 KOMMENTAARI

e
EV sellile/ 19. mai 2005 15:34
Rumalus on karistatav, sell, seega pead hakkama nüüd kohe karistust kandma.
s
sm Kingissepale/ 18. mai 2005 21:44
Lugupeetud seltsimees Kingissepp,
Käesolevaga soovtian Teil lõpetada pläramine ja endale enne artikli kirjutamist kõneks oleva teemaga seonduvad elementaarsed faktid selgeks teha. Kas rumalus tõesti ei ole meie suurepärases vabariigis karistatav?
Tervitustega
EV kodanik Sell
e
endine kapral/ 17. mai 2005 20:00
Pühameheks tunnistamine on suur au. Kahjuks ei ole ma nii kõrget au ilmselt ära teeninud.
Siiski olen uhke et sain reamehena ja kapralina sõjaväes teenida. Seegi on suurem au kui lollide saates pööbli lõbustamine ja kommunistliku partei juhtimine.
p
pole teda vaja/ 17. mai 2005 18:28
Et kirik on senini püsima jäänud, on mõistuse kohutav anomaalia.
f
footon/ 17. mai 2005 18:03
jahh. mina tahan, et riigipüha oleks madisepäev ja jüripäev, mitte suurreede ja jõulu pühad.
k
k/ 17. mai 2005 16:25
Siis tuli ristiusk, mis lubas teha pikemalt mõtlemata kõike ( Jumal mõtleb sunu eest, kõik on Jumala tahe), ja nagu Piiblis kirjas: silm silma, hammas hamba vastu.
Jeesus ütles: "Te olete kuulnud, et on öeldud: Silm silma ja hammas hamba vastu! Aga mina ütlen teile : Ärge pange vastu inimesele, kes teile kurja teeb, vaid kui keegi lööb sulle vastu paremat põske, keera talle ka teine ette!... Armastega oma vaenlasi..."
p
Papp Lannaat/ 17. mai 2005 14:43
Asi lihtsalt selles, et vaimulikud on sama edevad kui artikli autor Sirje. Ainult selle vahega, et kui papid on näost siledad ja neid on lihtsalt hea vaadata, siis kommunistist Sirje on naiselikust ilust ilma jäetud. Telepurki kippus aga temagi! Iga kord kui tema nägu Baari saates näidati või ta suu seal lahti tegi, oli mul tahtmine teleka eest ära minna. Nii nagu ehk temal pappe vaadates. Leppigem siis sellega, et telekast näidatakse nii Sirje mitte nii väga sümpaatset nägu kui ka paraadidel lehvitavaid pappe.
s
Schumacher/ 17. mai 2005 12:41
Tubli, pr. Kingsepp! Lugedes Teie arvamust, tärkas minus lootus, et Eesti hakkab vabanema religioossest lummusest ja kabuhirmust nn. jumala karistuse ees. Nüüd jääb üle vaid hoida pöialt, et üha enam ja enam inimesi hakkaksid mõtlema samas vaimus; et tunnistataks lõpuks tõde - kirik ainult lummab ja ähvardab, loomata ise midagi uut. Kogu kiriku ideoloogia põhineb lõpututel laenudel ja lubadustel, niisiis on viimane aeg vabaneda sellest ebausu taagast, millega kirik inimeste ajusid peseb - säästkem vähemalt järgmist põlvkonda keskaegsest ilmapildist ja totratest arusaamadest. Igaüks ei pea mitte jääma oma liistude juurde, kui tal on head kavatsused!

i
isekene/ 17. mai 2005 10:58
Arvan, et algus ja ots ürles juba kõik ära.
Lisaksin veel, et meil on rahvusriik ja rahvustele, seega peaks seal sõna saama eestlastele omane kirik - Lutheri kirik seega.
Ise luterlane ei ole, aga millestki puudust ei tunne, sest kõik juutide mütoloogial põhinevad ja vägivallaga sisse toodud usud on võõrad.
Eestlased elasid kunagi harmoonias loodusega, mis hoidis mõtted ja tunded tasakaalus. Siis tuli ristiusk, mis lubas teha pikemalt mõtlemata kõike ( Jumal mõtleb sunu eest, kõik on Jumala tahe), ja nagu Piiblis kirjas: silm silma, hammas hamba vastu. Tõeliselt kristlik suhtumine, nimeta seda õigeusklikus või luterlikuks.
Kuna paljud juhinduvad oma käitumises just usuliigist, siis moslemismi kui eriti räige usu paljundamine siinmail oleks liig mis liig.
o
Oraakel/ 17. mai 2005 10:57
Eestimaa hakkab vist ärkama ristiusu nõidusunest? Avage oma silmad ja kõrvad, kuulake ja vaadake, mida kirikuõpetajad TEGELIKULT räägivad ja teevad. Pange tähele ja jutustage sellest kogu maailmas.
v
V. A./ 17. mai 2005 10:20
Väga hea artikkel, kahju, et see ilmus SLÕ-s. Loodetavasti pakub autor edaspidi oma mõtteid juba terviklikumalt ja analüüsivamalt ka tõsistesse väljaannetesse. Tegelikult peaks ristiusustamise teemal korraldama üldrahvaliku küsitluse a´la kas me vajame jumalasulaste fantaasiaid reaalsesse igapäevaellu.
j
Jaan/ 17. mai 2005 09:45
Vagatsemise sildi all on tehtud ennegi ja tehakse edaspidigi kõige jõledamaid tegusid. Nii on see ka meie riigitegelaste puhul. Usklikkusest pole neil halli haisugi. Samas on vastik ka kirikutegelaste käitumine, kes ühe hingetõmbega on nõus õnnistama niihästi lippe, baare, kui ka avalikke kemmerguid.
a
algus ja ots/ 17. mai 2005 08:45
Lugu on nii, et ristiusu erinevaid voolusid ei saa siiski päris lahusolevaina vaadelda. Isegi kui sektandid väga tahaks, on nad omavahel rohkem seotud kui krishnaiitide või moslemitega. Ses mõttes peabki paavsti surm minema kogu kristliku taustaga maailmale rohkem korda krishnaiitide või moslemite ülemjuhi surmast. Ajaolu, et eestlaste viimased paar põlvkonda eelistavad Jeesusele või minu poolest kasvõi Taarale lihtlabast mammonausku - vaat et isegi kratinikerdamist, pole küll asi, millega praalida.
m
mees/ 17. mai 2005 08:33
tahan saada kapraliks siis olen pühamees - mega irww
m
MUSKETÄR/ 17. mai 2005 05:32
See küsimus ei ole täna päevakorda tõusnud vaid on ka varem räägitud. Paraku ongi nii, et meil nagu kehtiks kaks usku, lutheri ja risti, veel ka vene õigeusk, kõik ülejäänud on justkui põrandaalused... Meie riigiisade ja poliitikute kahepalgelisus on siin eriti hästi reklaamitud, sest ühe suupoolega räägitakse sellest, et kirik ja riik on usust lahus, kuid... Kas sõjavägi on riigi alluv või kirikule alluv? See, et lippe õnnistatkse kirikutes, siis seda tehakse mingist kohusetundest, et anda lipule mingi varjatud vägi, samas lipu õnnistajad on usuküsimustes täielikult profaanid. Paraku peaks võtma nii, riigikirik on see, kellele riik eraldab oma eelarvest miljoneid, miljoneid rahva raha....
h
hk/ 17. mai 2005 03:42
kaplanitena tegutsetakse, mitte kapralitena, lammas.