Elu

Armastus niitis Nexuse Merka jalust (51)

Marilin Vikat , 13. mai 2005, 00:00
ARMASTUS ESIMESEST PILGUST: «Enne tundsin end vahel üksikuna, aga nüüd on mul olemas teine pool!» rõõmustab Nexuse Merka. Tennisetreeneri ametit pidav Sten on küll Pärnus, Merka põhiliselt Tallinnas, aga neiu ütleb, et nende suhe tugevneb iga päevaga. Õnneks pole elevant Stenile kõrva peale astunud, noored saavad koos ka laulda. Vadim Vlassov
Kaks ja pool aastat üksi. Mõnikord puges nukrus rinda, aga suvalise mehejõmmiga nirus suhtes olla ei pakkunud Merkale huvi. Ja siis, kolm kuud tagasi, käis pauk… «Me armusime esimesest silmapilgust!» särab Nexuse laulja oma noormehest rääkides.

«Mul on inimene, kes on mu südames,» tunnistab Nexuse laulja Merlyn Uusküla. Raksuga niideti 21aastane Merka esimest korda jalust. Seda tegi 23aastane tennisetreener Sten Lillemägi.

Kolme kuu eest istus piiga nädal aega arvuti taga, pidas Steniga kirjavahetust, muu elu jäi soiku. Siis kohtusid noored silmast silma.

«Meie maailmavaated langevad kokku. Varem tundsin end mõnikord üksikuna, aga nüüd on mul olemas ka teine pool.» Kolm kuud on hingesugulastel lennanud linnutiivul. Tunded kasvavad iga päevaga.

Armastuses eeskujuks vanemad

Kui mõni naine ajab sõrad vastu, et ah, mis see armastus siis ära ei ole, niikuinii läheb lörri, siis Merka usub armastusse. Snitti saab ta võtta oma vanematelt. Merka ema ja isa panid leivad ühte kappi sama vanalt kui neiu on praegu.

«Neil on siiamaani kõik hästi. Ma usun, et nad jäävad elu lõpuni kokku,» räägib neiu. Kui tüdruk koolis käis, oli pooltel lastel vanemad lahutatud. «Lahutus mõjub kõigile halvasti, võtab inimestelt usu armastusse,» arvab ta.

Oma tenniseprintsi on Merka vanematele ette näidanud. Valik kiideti kõlblikuks. «Vanemad teavad, et ma ei lase endale halbu inimesi lähedale ja usaldavad mu maitset. Ei usu, et ma nende ootusi petsin,» sõnab tütar.

Pärast pikka üksiolekut oli Merka suhteks valmis, samuti Sten. «Võib-olla ka sellepärast arenes meie suhe nii kiiresti,» arutleb õrnem pool. «Üks on nagu lapsearmastus,» võrdleb ta praegust suhet eelmisega. «Siis ma olin selline, et mina, mina, mina. Nüüd on meil meie, meie, meie.»

Inimene on suhteks küps, kui ta on väljakujunenud isiksus. «Kui tunned, et oled valmis, lase käia. Armuda võib ka 70aastaselt. Armastus vanust ei küsi.»

Jäära-tüdruk ja Sõnni-poiss

Praegu saavad noored kokku korra nädalas. Palju riputakse telefoni otsas ja suheldakse interneti teel.

Kõige olulisem on teadmine, et sul on keegi alati olemas. Kuigi Pärnus elava Steni juurde jõuab Pärnu kolledžis turismi õppiv Merka harva, ei saa seda neiu arvates pidada kaugsuhteks.

Koos käiakse jalgpalli ja korvpalli vaatamas. Hea, et Stenile pole elevant kõrva peale astunud. «Lähen koju, tal on kõrvaklapid peas, laulab omaette,» räägib Merka. Tihti lauldakse ka koos.

Omandihimuline Merka pole, suhte aluseks on usaldus. «Mulle meeldivad tugevad mehed. Suhte point on minu arust see, et mees on pea, aga naine juhib,» naerab Merka. Kui tahad näidata sarvi, olla paindumatu ja jäik, tee seda kuskil mujal. Sarved on Merkal olemas – tähtkujult on ta Jäär.

Merka usub taevamärkidesse. Jäär Merka ja Sõnn Steni kohta pakuvad märgid, et kahel kangekaelsel võib tekkida võimuvõitlus. Jäärad tormavad, sõnnid, jumal tänatud, on rahulikumad.

«Oleks Sten samasugune kui mina, ei tea, mis saaks,» arutleb Merka. Ta leiab, et väikesed tülid lisavad suhtele ainult vürtsi.

Mõnikord tahab üksi olla

Merkale meeldib tuli, lemmikvärvidekski on tulevärvid. Kui mõnus oleks olla soojal maal mere ääres, küünal põlemas, avaks hea veini... Armastusfilmid pole kunagi varem pannud Merkat pisaraid valama, aga viimasel ajal need liigutavad teda.

Kuigi praegu on ta seltskonna hing, vajab Merka enda kogumiseks ka üksiolekut. «On päevi, kui tahan olla üksi, ei taha mitte kellegagi suhelda.» Oma ruumi saab valutult nõuda ka Stenilt – Merka läheb paariks tunniks oma tuppa, kuulab muusikat, mängib klaverit. Kuigi ta on teiste ees kogu aeg säranud, ei ole stress talle võõras. Hullud ajad olid paari aasta eest, kui hääl kadus. «Mis ei tapa, teeb sind tugevaks. Pärast oskad olemasolevat paremini hinnata.»

Ei pea end superlauljaks

Merka käib kolm korda nädalas Zoja Hertzi juures laulutunnis. «Ma tahan väga kaugele jõuda,» tunnistab ta. «Maailmas on kahjuks palju andekaid lauljaid, kes ei jõua mitte kuhugi. On vaja olla õigel ajal õiges kohas ja õigete inimestega tutvuda.»

Plaadilepingut kullast kandikul nina ette ei tooda. Kui õnnestub saada jutule mõne lääne muusikabossiga, kes sind laulma kutsub, peab sul olema talle midagi ette näidata.

«Ma ei arva, et olen juba mingi superlaulja, käia on veel väga pikk tee,» arutleb Merka. «Aga lauljakarjääri hakatus on tehtud.»

Kui läbilöök õnnestub, siis kuulsusega kaasas käivate libasõprade ligitikkumist Merka ei pelga.

Ta peab end piisavalt heaks inimestetundjaks, et nad minema peletada.

Aga seda ei oska lauljatar küll praegu veel öelda, kas ta hakkab staari kombel lava taha roosihunnikuid ja mitut massööri nõudma. «Eestis on hea, kui sulle tuuakse lava taha kannutäis vett.»

Plikana laulis Merka Jaanika Sillamaa ja Maarja-Liisi kassettide järgi.

«Siis ma mõtlesin, et tahaksin nende vanuselt kah kellelegi iidol olla. See unistus on täitunud.»

Nexuse piigad Kanal 2 ilmatüdrukuteks?

«Kanal 2 õudselt tahab ja moosib neid,» kommenteerib produtsent Peter Ross pakkumist, mille vastuvõtmisel hakkaks Nexus suvel kaasa tegema teleilmateadetes. Produtsent on oma nõusoleku andnud, aga tüdrukud krigistavad pidureid. Järgmiseks nädalaks saab asi ehk klaariks.

«See ei ole veel lõplik, võib-olla ei tee ükski ja võib-olla teevad kõik kolm. Asi ei sõltu ainult nende tahtmisest. Mõnikord peab tegema sedagi, mida ei taha. Pakkumine annaks bändile hea võimaluse tähelepanu püüda, aga keegi muidugi ei sunni neid,» räägib Ross.

Kanal 2 programmijuht Olle Mirme tunnistab, et Nexuse piigadega on sellest juttu olnud, et suvel võiksid nad Kanal 2 ilmatüdrukutena üles astuda.

«Nendega on stuudios kaameraproovi tehtud, kuid midagi kindlat ei ole veel kokku lepitud. Aega on, eks näis, kuidas asjad lõpuks kujunevad,» ütleb Mirme.

Nexuse Merkalt saab Kanal 2 ninanipsu. «Minu prioriteet ei ole see, et ma võtan kõik vastu, mis mulle pakutakse.» Huvitava kogemuse saamise vastu ei ole Merkal miskit, kuid lisaks laulmisele mängib ta kitarri ja käib trennis ning ei taha ennast saja asjaga koormata.

51 KOMMENTAARI

d
D. 1. juuni 2007, 21:39
Sten, kahju, et meil nii läks, aga rõõma lugeda arhiivi ja kuulduste põhjal öelda, et oled õnnelik! Soovin Sulle parimat!
u
U.S.A 18. juuni 2005, 00:16
mida vingute koguaeg???
Tore kui inimesed on tõsiselt armunud.....ja veel toredam et nad ei häbene!
olen kindel et teie ei julgeks enda suhet nii avalikustada.
Edu teile STEN ja MERKA!
Loodan et saate õnnelikuks!!!
Loe kõiki (51)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee