Eesti uudised

Laulja Uno Kaupmees mässitud titeskandaali 

Kirsti Vainküla , 29. aprill 2005, 00:00
HÄDAS NAISTEGA: Uno Kaupmehele teevad meelehärmi agressiivsed naised, kes vahendeid valimata tahavad ta tähelepanu äratada.Foto: Arno Saar
Kauaaegne diktor ja laulja Uno Kaupmees on hädas naisaustajate hordidega, kes ei suuda end kontsertidel tagasi hoida.

«Natuke on see lugu kurb küll,» on 22 aastat raadiodiktori ametit pidanud laulja Uno Kaupmees nördinud, et naised tema kontsertidel tundeid tagasi ei hoia – küll kallistavad ja käperdavad. Viimastel päevadel on täiskasvanud tütre isa Kaupmees kistud aga titeskandaali. 30aastane naine, kes üleeile öösel Tallinna ühes sünnitusmajas poja ilmale tõi, väidab isaks olevat just Uno Kaupmehe.

Naisi, kes võõra mehe lapse just Kaupmehe omaks öelnud, mahub ta «elu repertuaari» küll ja küll. «Neid jutte on aastate tagant olnud küll. Pärast on siiski öeldud, et see on nali,» sõnab Kaupmees. Ta tahab sellistele naistele öelda: blufi peale isaotsingud ei tee kedagi õnnelikuks.

Kui mees oma Lustigasti bändiga mööda Eestit põrutab, on see naistele sama tähendusega kui pullile punase rätiga lehvitamine – tuleb minna ja Kaupmees hoovi tõmmata! Lauljale teevad meelehärmi agressiivsed naised, kes vahendeid valimata tahavad tema tähelepanu köita.

Tuli tualetti põgeneda

«Oo, kallistamine on ju hea. Aga… kui patsutavad, kõdistavad ja katsuvad igast kandist, siis see pole enam hea,» ütleb 55aastane laulja. «Nad on mõnikord viina võtnud ja tulevad kättpidi kallale. Ma ei ole kunagi tahtnud ühegi naise käsi väänama hakata või eemale tõugata. Tahaks kuidagi kenasti hakkama saada, aga ei saa – nad on vahetevahel, ütleksin, et ebaviisakad.» Laulja tunnistab, et see on veel hästi öeldud. Näiteks hiljuti ühel kontserdil Viljandimaal oli esinduslikku kasvu – 189 sentimeetri pikkune ja kogukas Kaupmees sunnitud lausa meestetualetti põgenema.

«Üks naine võttis mul rinnust kinni ja hakkas tirima nurka, kuhu oli pesa teinud. Arvas, et peaksin ka kindlasti sinna istuma minema. Ma lihtsalt tõmbasin ennast lahti ja läksin WCsse. Ootasin, et ta maha rahuneb.»

Laulja ei teagi täpselt, mida naised temalt tahavad. Kallistamine, musitamine ja käperdamine on tema jaoks juba liiga tavaline.

«Tont seda teab! Aga mida purjus inimene tegelikult tahab? Meil on tihtipeale kontserdid seal, kus juuakse alkoholi. Kõik nad kannavad erinevalt – mõni läheb päris jaburaks juba esimese pitsi juues. Siis on naised nii kohutavalt lõbusad – nad ei saa aru, et olen tööl ja ka järgmine päev on töö. Kukuvad mulle otsa ja topivad käsi igale poole, kuhu ei peaks toppima,» räägib Kaupmees.

Tavaline on ka see, et naise rinnad vupsavad liigavarast dekolteest välja. «Vahetevahel (Kaupmees köhatab ebamugavustundest) haaravad mul kinni kohast, kus…» kohmetub mees ja kaalub, kas mitte jäähokivarustuses esinemist jätkata?

Koju enam kaasa ei lähe

Naised kutsuvad teda ka koju, kuid sinna laulja enam ei lähe. «Ma ei kujuta ette, et lähen kellegi punkrisse ja pidutsen seal kaheksa tundi. Ei ole enam need aastad. Vanasti sai ikka sellistesse korteritesse mindud ja mõni oli selline – ime, et maha ei löödud.»

Heasüdamliku olevusena ei taha Kaupmees inimestele haiget teha, kuid teinekord teeb seda tahtmatult. «Nad ju solvuvad, kui ma tõrgun… Olen sellest aru saanud, et kui tahad kõikidele inimestele meeldida, oled omadega suures jamas,» teab laulja, kes üllatuslikult tahaks ründavaid naisi mitte porri tallata, vaid pigem mõista.

«Eks neil kindlasti on omad probleemid – võib-olla on nad üksikud, vajavad tähelepanu. Ja kui keegi neid ei märka, kutsuvad selle ise esile. Kuidas just, on inimese intelligentsuse küsimus,» märgib Kaupmees. Ta teab, et mõni naine näeb päästeinglit just temas.

Ehkki laulja oma telefoninumbrit kergelt ei jaga, on vaprad naised selle välja uurinud ning kohtama kutsunud. Et eraelu kiiva ei läheks, on Kaupmees vahel esinemisele kaasa kutsunud elukaaslase.

«Ta on näinud, mismoodi see asi käib. Eks ta teab, et need asjad tuleb lihtsalt üle elada. Põhiline, ta usaldab seda, kellega koos elab. See, kui sa öö ära oled, ei tähenda, et oled ula peal käinud. Vaevalt, et ta arvab, et ma kuskil tiiba ripsutasin – et käisin sapsakat tegemas,» täpsustab mees. Ta lükkab ümber mulje endast kui suurest playboy’st. «Et käib igal pool, kuhu teda kutsutakse ja on kõigiga, kes teda tahavad.»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee