TAGAOTSITAV: Jaak Tammeka kuulutati tagaotsitavaks 1. märtsil.Foto: Internet
Tarmo Michelson 8. märts 2005 00:00
Politsei kuulutas tagaotsitavaks endise ralliässa Joel Tammeka poja Jaagu, kelle suhtes on alustatud väärteomenetlus narkojoobes avalikus kohas viibimise eest.

«Politsei teeb Jaak Tammeka (22) asukohta kindlaks, sest tema antud aadressidele saadetud menetlusalusekutsetele ei ole ta reageerinud,» selgitab Põhja prefektuuri pressiesindaja Madis Tilga. Tema sõnul on Tammeka suhtes alustatud väärteomenetlus, sest ta viibis 7. veebruaril avalikus kohas narkojoobes.

Jaak Tammeka isale, politseiametis logistikakeskuse direktorina töötavale Joel Tammekale tuleb poja tagaotsimine üllatusena. «See on täielik jama! Inimene on saadaval, aadress olemas, telefon samuti… Näen teda iga päev!» imestab ta.

Jaak Tammeka hingel on veel patte. Mullu 20. novembril kell 10.30 ähvardas ta noaga Tallinnas Autoabi töötajat, lüües terariista läbi firma sõiduki esiklaasi.

20 minutit hiljem tabas politsei noormehe joobnuna Mercedese roolist; eelmine karistus purjuspäi autojuhtimise eest oli aga alles kehtiv.

2. veebruaril sõlmiti Tallinna linnakohtus Jaak Tammekaga lihtmenetluse kokkulepe (Tammeka võttis süü omaks), mille järgi mõisteti liitkaristusena ühe aasta pikkune vangistus. Seda ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane 18kuulise katseaja jooksul toime uut kuritegu. Ka võeti temalt üheks aastaks ja kuueks kuuks ära sõiduki juhtimise õigus.

Kaitsja Eva Rivis ütleb, et väärteo tõttu ei pea Tammeka kartma vanglasse sattumist – vanglakaristus pööratakse täitmisele juhul, kui ta saab hakkama tahtliku kuriteoga.

Jaak Tammeka oli aastate eest andekas rallisõitja. Tema säravamad saavutused on 1998. ja 1999. aasta üldvõidud noorteklassis. Pärast seda on jäänud tulemused tagasihoidlikuks. Möödunud aasta alguses viskas JR Racing Tammeka oma ridadest välja, misjärel ta liitus Villu spordiklubiga ja tegi kaasa Tallinna talveralli, mille katkestas. Kuna ta ei tasunud klubimaksu, visati ta ka sellest klubist välja.

Eesti autospordiliidust öeldi SL Õhtulehele, et selleks aastaks pole Tammeka rallidest osavõtmiseks litsentsi ostnud. «Kuigi nimi oleks väärt, et ta oleks andekas sõitja, aga tulemused seda ei näita,» öeldi autospordiliidust.

Joel Tammeka sõnul tegeleb poeg ralliga vahelduva eduga, sest mootorisport on liialt kallis. «Ta on suur mees ja teab ise, mida teeb.»