Eesti uudised

Vanim eestlane Liisi Vilt pidas 107. sünnipäeva 

Allar Viivik, 3. jaanuar 2005, 00:00
VANIM EESTLANE: «Peab hästi palju tööd tegema,» ütleb eile 107. sünnipäeva tähistanud tartlanna Liisi Vilt pika ea saladuseks. Andrus Esko
«Peab hästi palju tööd tegema. Siis elate ka nii vanaks,» soovitas Liisi Vilt õnnitlejatele. Eile sünnipäeva tähistanud tartlanna on viimased kaks aastat vanim Eesti elanik.

«Kuidas on elu 107aastasel, kes suurema osa ajast on voodis? Ega seal midagi väga hullu ja midagi roosilist ole,» ütleb Arne Laik sünnipäevalapsest tädi kohta.

Ta kiidab samas tädi Liisi tervist väga heaks. Poolteist nädalat tagasi käis perearst memmekest vaatamas ja kiitis, et tema süda annab ka nooremate omale silmad ette. «Kuuleb ka kõik, mis vaja. Vaid nägemine pole enam see mis vanasti,» lisab Laik.

Tartus ja terves Eestis toimuva jälgimiseks polevat 107aastasel memmel aga enam jaksu. «No nii kaugele me ikka ei ulatu. Aitab enda tuttavate ja sugulaste ringist,» tunnistab õepoeg.

Liisi elab koos 91aastase õe Elfriedega viimase korteris Annelinnas.

Kuigi tal endal lapsi pole, on ta kaasa löönud kõigi sugulaste laste ja lastelaste kasvatamisel-hoidmisel.

Jõuluajal 60. sünnipäeva pidanud Laik mäletab siiani, kuidas ta üle 40 aasta tagasi sõjaväkke läks ning tädi Liisi talle siis ütles: «Poiss, mina sind enam küll ei näe!»

Liisi Vilt on sündinud 1898. aastal Ahja vallas Kärsa külas kümnelapselises peres. Ta tegi noorelt ränka maatööd ning peabki seda pikaealisuse saladuseks.

Eile käis Annelinna ühetoalises korteris kümneid õnnitlejaid. Peale sugulaste soovisid Liisile õnne ka Tartu abilinnapea Vladimir Šokman ning sotsiaalabiosakonna töötaja Indrek Sooniste.

Praegu on ilmselt vanim eestlasest mees USAs Indianapolises elav Vabadussõja veteran Arno Petermann-Pärna, kes sai novembris 105aastaseks. Rahvastikuregistri andmeil elab Eestis 72 üle 100aastast inimest.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee