Eesti uudised

«Baari» Sirjest saab parteijuht? 

Kristjan Roos, 18. detsember 2004 00:00
TELESERIAALIST PARTEIJUHIKS: Täna valitakse Sirje Kingsepp suure tõenäosusega Eesti vasakpoolseima erakonna uueks esimeheks.Foto: Mati Hiis
Suure tõenäosusega valib täna Sotsiaaldemokraatlik Tööpartei oma kongressil Tiit Toomsalu asemel uueks esimeheks Sirje Kingsepa, kes avalikkusele on tuntuks saanud «Baari» Sirjena.

Sirje Kingsepp (35) tunnistab, et tema partei esimeheks valimine oli otsustatud juba enne tõsielusarja «Baar» minekut. ««Baar» ei puuduta asja, sest meie parteis kümneaastaseid ei ole,» ütleb Kingsepp, et tema parteikaaslased ei ole seriaali sihtrühm.

Kingsepp oli eile ainuke esimehe kohale esitatud kandidaat. Noore naise esitas partei esimehekandidaadiks Tallinna piirkond, mida juhib Tiit Toomsalu.

Kingsepp ütleb, et seriaali minek oli tema eraasi. Ta ei nõustu selle nimetamisega kavalaks reklaamitrikiks. Ka märgib noorpoliitik, et erinevalt teistest «Baari» tegelastest tal fänne ei olnud ja keegi teda tänaval ära ei tunne.

«Toomsalu vääriline on suhteliselt raske olla, sest ma pole näinud inimest, kes nii palju jõuab teha. Ta suudab üksinda ära teha kümne inimese töö ning tal on kaasasündinud karisma,» kiidab Kingsepp Toomsalu. Kingsepp oletab, et Toomsalu loobumise põhjus on väsimus – üks värvikamaid Eesti poliitikuid on parteid juhtinud juba kümme aastat.

Oma isikut tulevane esimees Kingsepp eksponeerida ei taha. Ta räägib meelsamini partei kuulumisest Euroopa Vasakparteisse koos Prantsusmaa ja Itaalia kommunistidega. Kingsepp astus omal ajal parteisse, sest tema sotsiaaldemokraatlikule maailmavaatele vastas tollal vaid Toomsalu partei.

Praegune parteijuht Tiit Toomsalu kinnitab, et kui partei vanematekogu seda otsustab, teeb ta täna ettepaneku valida vasakpartei uueks liidriks uue põlvkonna esindaja. Selleks, et partei saaks edasi minna juba uues euroopalikus arusaamas, lisab Toomsalu.

«Juhul kui Kingsepp esitatakse ja ka valitakse, siis sellisel juhul näen ma isiklikult teda uue põlvkonna esindajana, kes on vaba nõukogudeaegsetest kompleksidest,» kiidab Toomsalu. Ta jätkab ka ise poliitikas.

Sarjas «Baar» jõudis Sirje olla vaid nädala, kui kukkus esimese osalejana välja. Ta on õnnelik, et sai sarjas töötades rääkida ajakirjandusele tööseadusandluse täitmisest R.I.F.Fi baaris.

«Kuu aega hiljem tehti paljudes Eesti firmades kontroll, kuidas tehakse töölepinguid,» räägib internetiteenustega tegeleva firma omanik Kingsepp. Ta usub, et oma osa oli selles ka temal.

Peale erakonna esimehe valimise kujundab sotsiaaldemokraatlik tööpartei täna oma seisukoha Euroopa Liidu põhiseadusleppe kohta ning arutab nime muutmist Vasakparteiks.