Maailm

Arvutid aitasid Bushi presidendiks? 

Tõnis Erilaid, 17. detsember 2004 00:00
Ühendriikide Kongressi esindajatekoja demokraatidest liikmed John Conyers ja Maxine Waters andsid koos tuntud poliitiku Jesse Jacksoniga Ohio osariigi ülemkohtusse hagiavalduse.

Nad avastasid nimelt, et George W. Bush võitis ülekaalukalt kõigis neis valimisringkondades, kus hääletamisel kasutati uut tüüpi hääletusmasinaid, ja kahtlustavad pettust.

Jesse Jackson osutab, et millegipärast sai Bush neis valimisjaoskondades, kus kasutati uusi optilise häältelugejaga masinaid, peaaegu kaks korda rohkem hääli kui tavalisi arvuteid kasutanud jaoskondades. Ta süüdistab

Bushi otsesõnu kõrgtehnoloogilises võltsingus. Maxine Waters märgib, et mitmes valimisjaoskonnas, kus enamuse võis saada John Kerry, oli liiga vähe hääletusmasinaid. Inimesed pidanuks mitu tundi järjekorras seisma ja lõid käega. Tema väitel oli sama lugu ülikoolilinnakutes Colombuses, Cincinnatis ja Toledos, kus valijad pidid ootama järjekorras isegi kuni kümme tundi. Watersi sõnul juhtus kõige narrim lugu Youngstone`is, kus masinad andsid Bushile hääled, mis oleksid pidanud kuuluma Kerryle.

USA presidendivalimistel olid Kerry poolt valdavalt alla 30aastased noored, Bushi peamised toetajad aga kuulusid konservatiivideks muutunud «kuldsete kuuekümnendate» põlvkonda.

Samal teemal

17.10.2017
Jesse Jacksonil diagnoositi Parkinsoni tõbi