Eesti uudised

Jaanus Rahumägi: Tootside lindiskandaalis on süüdi keskkriminaalpolitsei 

Kadri Paas, 20. november 2004, 00:00
JAANUS RAHUMÄGI: arvates on kellelegi väga kasulik nii politseiametile kui ka selle juhile varju heita. Arno Saar
Res Publica liige, politsei nõukoja esimees Jaanus Rahumägi süüdistas Jaan Tootsi, Robert Antropovi ja Veiko Kulla ümber puhkenud lindiskandaalis keskkriminaalpolitseid.

Riigikogulane Rahumägi ütles TV3 «Seitsmestele uudistele», et Pirita teel toimunud sündmused on juba ammugi üle müstifitseeritud ja soovitas ajakirjandusel loobuda nende käsitlemisest. Tema arvates on kellelegi väga kasulik nii politseiametile kui ka selle juhile Robert Antropovile varju heita. Süüdlase leidis ta kohe: keskkriminaalpolitsei, kel on juba aastaid kaheldav konfidentsiaalsusväärtus, on andnud konkreetseid signaale, et sealt lekkis infot. Ka on enam-vähem teada, mis asjaoludel sealt info tilkus,» seletas Rahumägi telekanalile.

Ta jätkas: «Kuivõrd Robert Antropov on lõpetanud ebaseadusliku tegevuse keskkriminaalpolitseis, siis on selge, et nende poolt tekib vastusurve. On olemas ettevõtteid, kes on juba aastaid elanud kahasse keskkriminaalpolitseiga,» väitis Res Publica liige kindlalt.

Süüdistusi keskkriminaalpolitsei aadressil täiendas Rahumägi aastatetaguse olukorraga, kui piiri taga ei võetud Eesti kriminaalpolitseinikke kuigi tõsiselt.

Tema sõnul on Robert Antropov teinud tõsiseid korrektiive kõne all oleva asutuse muutmiseks. «Loomulikult on see tekitanud vastuseisu, sest sisseharjunud kanalid enam ei toimi,» arvab riigikogulane.

Res Publica liige süüdistab keskkriminaalpolitseid eriti nn. lindiskandaali valla päästmises. Skandaal sai alguse, kui Pirita tee 26f ühest kahetoalisest korterist leiti kaameraid ja mikrofone, mis salvestasid iga seal elanud politseiameti töötaja Kati Tootsi liigutuse.

Avalikkuse ette jõudis piinlik lugu siis, kui Katiga kohtumas käinud Worldwide Investi nõukogu esimees Jaan Toots hakkas noort naist truudusetuses kahtlustama (naise endine elukaaslane, kaitsepolitsei juhtametnik olevat hakanud korteris käima, mis polevat Tootsile saladuseks jäänud). Seejärel korraldas kaitsepolitsei, kelle kompetentsi ei peaks küll armuafäärid kuuluma, turvaärimees Urmas Sõõrumaa firmale kuuluvas korteris läbiotsimise ja avastas turvakaamerad.

Kuigi kaitsepolitsei kuulutas Jaan Tootsi ja Falcki julgeolekudirektori Veiko Kulla eraviisilises jälitustegevuses kahtlusaluseks, on siiani segane, kes ja milleks kaamerad korterisse paigaldas. Üleeilne Eesti Ekspress kirjutab, et ilmselt jõudis info kaamerakorterist kaitsepolitseinikeni Kati Tootsi endise armsama, ühe kapo juhttöötaja kaudu, kes olevat ajakirjanduse väitel sinna ka oma kaamerad üles sokutanud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee