Petseri jaamas tehti ruumi kaubarongidele

2. veebruar 1998 00:00

TOOMAS REISALU

Petseri raudteejaama koormuse vähendamiseks lõpetas Eesti Raudtee Riia-Peterburi reisiliini teenindamise, selle arvelt suurendatakse kaubavedu.

Riia-Valka-Valga-Petseri-Peterburi reisiliini teenindamise lõpetas Eesti Raudtee eilsest.

Eesti Raudtee peadirektori Parbo Juchnewitschi sõnul ei olnud sellel liinil palju Eesti reisijaid ning reisirongide asemel on kasulikum riigist läbi lasta kaubaronge. "Petseri jaama koormus on väga suur, kuna sealt tuleb järjest rohkem transiitvedusid," põhjendas Juchnewitsch ühest reisiliinist loobumist. "Kuna kaubarongid manööverdavad palju, siis segab tööd isegi üks jaamas seisev reisirong."

Eesti Raudtee peadirektor märkis, et reisiliinist loobumine võimaldab juurde tuua vähemalt kaks uut kaubarongi. Kui seni lasi Petseri jaam ööpäevas läbi kaheksa kuni kümme kaubarongi, siis tänasest on võimalik piirijaamast läbi tuua kaksteist vedu.

Kogu Eesti transiidist käib Petseri kaudu Juchnewitschi andmetel ligi 30 protsenti.

Reisirongidele Petseri jaama täielikult kinni ei panda, endiselt peatub seal Moskva-Tallinna rong. "Reisijatel pole seega põhjust muretseda," kinnitas Eesti Raudtee peadirektor.

Riia-Peterburi rong hakkab nüüd sõitma marsruudil Riia-Krustpils-Rezekne- Karsava-Põtalova-Pihkva-Peterburi.

Petseri jaamas kaubaveole ruumi teinud Eesti Raudtee peadirektor Parbo Juchnewitsch loodab, et enam ei teki olukordi, kus reisirong takistab kaubarongi laadimist ja manööverdamist.