Eveli Rebane 20. september 2004 00:00
Eile toimunud 22. SL Õhtulehe rahvajooksul osales taas üle 2000 spordisõbra. Õlg-õla kõrval jooksid profid, asjaarmastajad ja allameetrimehed. Melu juhtisid Valdo Jahilo ja Riina Paavo, mõnusat muusikat pakkusid rahvale Rock Hotel ning piirivalve puhkpilliorkester.

91aastane Leida jälle rahvajooksul

Ka tänavu oli SL Õhtulehe rahvajooksul kohal legendaarne 91aastane Leida Sevruk, kes läbis edukalt 5 km distantsi. «Hirmus raske oli, väsitas ära,» rääkis ta. «Hirmsasti ootasin, millal see lõpp tuleb.»

Leida ütles, et oleks hea meelega bussi istunud ja koju läinud. «Aga mõtlesin, et kui ma ikka alustasin, pean lõpetama ka,» ei andnud vanaproua alla.

«Kõvasti sporti, jooksmist ja liikumist – see on terviseks ja siis pead kaua aega vastu ka,» lausus Leida noorematele õpetuseks. «Ma luban ikka 110 aastat vanaks saada, aga praegu olen alles 91. Veel on tükk maad puudu.»

Ta arvas, et tervis tuleb värskes õhus liikumisest, ja kui võimalik peaks kõigist spordiüritustest osa võtma. «Olen teile noortele nagu ema,» muigas Leida ja lisas, et tal on neli põlve järeltulijaid. «Tütrepojapoeg pidi ka jooksma, aga ma ei juhtunud teda nägema.»

Atonen tegi rahvajooksul soojendust

SL Õhtulehe rahvajooksul oli ka endine majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen, kes võttis osa 21 km poolmaratonist. «Lähen järgmisel nädalal (sel nädalal – toimetaja) maratoni jooksma, nii et distantsi pikkus ei olnud mulle probleem,» ütles ta. Atoneni põhidistants, maraton, peetakse Berliinis ja on üks maailma suuremaid.

«Hästi rahulikult jooksin, lõpus ei tahtnud enam pingutada, et jääks ka järgmisse nädalasse jõudu,» rääkis ta. «See on selline pigem soojendus, eesmärk oli lihtsalt rahulikult läbi joosta.»

Atonen iga päev jooksmas ei käi. «Eelmine elu ministrina oli väga pingerikas. Hea, kui nädalas kolm-neli korda jõudsin jooksmas käia,» kirjeldas endine minister. «Nüüd, kui natuke üle nädala olen vabam mees olnud, siis olen iga päev trenni teinud. Ujunud, jõusaalis või jooksnud.»

BBC vallutas rahvajooksu

BBC Running Clubi ja Dulwich Runnersi jooksuklubidest oli SL Õhtulehe rahvajooksule tulnud 42 osalejat, kes osalesid 10 km ja 21 km distantsil.

Inglased rääkisid, et igal aastal reisitakse üheskoos mõnele rahvusvahelisele jooksule. «Sellel aastal valisime Tallinna,» ütleb Londonist pärit Lindsei. Käidud on Lissabonis, Budapestis ja Pariisis. «See on parim jooks, millel osalenud olen,» õhkab koos Lindseiga 10 km distantsi läbinud John.

Nad kiidavad jooksu tihedat programmi. «Inimestel on kogu aeg tegevust. Tore, et on muusika ja bänd,» ütlesid inglased. Märkimist leidsid ka rulluisutajate rada, lastejooks ja Pirita velodroom kui ilus finišipaik.

Nad kiitsid raja looduskaunist ümbrust, aga kurtsid üles-alla lookleva tee üle.

Jooksuklubilased saabusid Tallinna juba reedel, täna nad lahkuvad. Nende sõnul on enamik kaasmaalasi Tallinnas esimest korda. «Armas ja ilus maa. Väga sõbralikud inimesed. Tallinna vanalinn on ilus ja öö-elu kaasakiskuv,» laususid Lindsei ja John Eesti kohta vaid häid sõnu. «Aja jooksul avastab aina rohkem inimesi, et Eesti on väga ilus koht, mida vaatama tulla.»

Vahur: tahan saada sportlaseks!

Pärnumaalt rahvajooksule tulnud kuueaastane Vahur finišeeris endast palju suuremate ja vanemate poiste vahel. Kuni 12aastaste lastejooksu distants oli 1,8 km. Ema sõnul on Vahur ka 5 km edukalt jooksnud. SL Õhtulehe rahvajooksul osales poiss esimest korda, kuid võistlemist alustas Pärnus juba kaheaastaselt.

Kohe pärast finišit ei saanud hingeldav Vahur sõnagi suust. Pärast väikest lõõtsutamist ütles ta, et käib kergejõustikutrennis ja tahab sportlaseks saada. Ta vend kiidab kõrvalt, et kuueaastane Vahur hüppab kaugust juba 3.30.

Emale teeb rõõmu, et vennad on head jooksujõmmid. Üks neist tuli poiste lastejooksul koguni kolmandaks.