Eesti uudised

Vennad Sõnajalad langesid Saaremaal kallaletungi ohvriks 

Kirsti Vainküla, 15. september 2004, 00:00
OHVRID: Eesti tuuleenergeetikaga tegelevad Oleg ja Andres Sõnajalg elasid möödunud kolmapäeval üle seni tabamata noormeeste rünnaku. Meie Maa
Kaks noormeest tungisid Saaremaal keset päist päeva kallale usklikele ärimeestele, vendadele Oleg ja Andres Sõnajalale. Suuremate vigastusteta pääsenud ohvrid kahtlustavad rünnakus allilma.

«Kõik see juhtus päise päeva ajal, valges. Maskideta mehed. Nad ei tahtnud midagi, ei küsinud midagi. Lihtsalt ründasid ja põgenesid siis,» imestab tuuleenergeetika üks eestvedajaid Oleg Sõnajalg kummalise rünnaku üle möödunud kolmapäeval Saaremaal Imara külas. Ettekavatsetud kallaletung nägi välja kui filmis: vennad lahkusid kodunt, et sõita Üüdibe külla tuulegeneraatoreid vaatama ja nägid umbes 800 meetri järel teele ette tõmmatud okastraat-aeda.

Kui vennad – jättes auto käima ja võtmed ning rahakoti sinna sisse –, läksid välja, et takistus eest ära tõsta, tormas kadastikust välja noormees, kes virutas Olegile kas siis rusika või mingi asjaga vastu nina.

«Ta tuli selja tagant, nagu mingi hall kogu lendas peale ja lõi mind. Vend nägi teda, jooksis talle järele ja sai kätte, kuid siis tuli metsast veel üks pätt välja ja lõi kaikaga Andresele vastu selga, aga õnneks tabas seljalihast. Ta sai väikese verevalumi, tänu jumalale, luud-kondid jäid terveks,» meenutab Oleg. Ründajad pagesid seejärel metsa, aga enne kui vaateväljast kadusid, karjus üks aktsendiga eesti keeles: «Me tuleme veel tagasi!»

Ründajad varitsesid

«Me ei saa väita, et see on nende ähvarduste täideviimine, kuid me kahtlustame seda, sest me ei ole saanud ühtegi teist ähvardust. Siin on motiiv olemas – meie kinnistu kõrval on Venuse klubi, neil oleks ju väga mugav meie kinnistusse ümber kolida, arusaadav ju,» avab Oleg Sõnajalg rünnaku tagamaid. Nimelt olevat Hirv seotud ka otse üle tänava asuva ööklubiga. Siiski ei kavatse vennad järele anda ega kinnistut kellelegi müüa.

«Me ei mõtlegi sellele. Vahejuhtum ei pane meid kuidagi tegutsema – see kinnistu on meil juba aastaid olnud ja jääb meile veel aastateks,» lubab Oleg. Praegu on Vana-Viru maja tühi. Kinnistu on renditud turule ja parkimisfirmale.

Oleg Sõnajala sõnul ei karda ta võimalikke uusi rünnakuid ja relvaga ka käima ei hakka.

«Mul on relvakandmisõigus ja relvgi olemas, aga ma ei kanna seda kaasas. Me usume kõige kõrgemasse kaitsesse, relvaga relva vastu minek ei pruugi olla parim lahendus. Me ei karda midagi ja pärast juhtunut ei hakka ka kartma. Me ei palka turvamehi, vaid usume Jumalat ja usaldame teda, et tema hoiab ja kaitseb meid, et keegi ei saaks meile kurja teha,» kinnitab Oleg Sõnajalg. Ta loodab politseile, et viimane rünnaku tagamaad välja selgitab.

«Aastal 2004, kui Eesti on Euroopa Liidu liige, ei saa niimoodi äri rajada. Meie pole sellisel pinnal äri rajanud ega kavatse ka,» ütleb ta.

Klubi vaikib

Äripäeva andmetel kuulub Venus Club praegu ametlikult osaühingule Amy Kaubandus. 2000. aasta alguses kinnitasid klubi juhid avalikult, et Venus Clubi avamiseks tegi 10 miljoni kroonise investeeringu osaühing Stenrei, mille osanikeks on Hubert Hirvega tihedalt seotud Signe Unt ja Balti Sepiku üks omanikke Alari Valge.

Venus Clubist kinnitatakse, et ühtegi juhatajat ei ole kohal.

«Hubert Hirv on tuttav küll, jah,» tunnistab end peaaegu juhatajaks nimetav naine teisel pool telefonitoru, kuid ei pea võimalikuks klubipoolset kommentaari seoses Sõnajalgade ähvardamisega anda.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee