Eesti uudised

Peaminister Indrek Tarand pani kokku varivalitsuse 

Eve Heinla, 15. september 2004 00:00
VARIKABINET: Peaminister Indrek Tarand pani kokku oma varivalitsuskabineti. Esimene istung toimub televaatajate silmade all järgmisel esmaspäeval.Foto: Ruut
Poliitik Toomas Vilosius hõivab taas ministritooli: Indrek Tarand kutsus ta varivalitsusse majandusministri ametisse. Lisaks temale võtavad Tarandi kabinetis kohad sisse laulja Ivo Linna, skandaalse Leonid Apananski kauaaegne elukaaslane Marica Lillemets ja teised tuntud inimesed.

«Lõpuks on lehmakauplemise aeg läbi ja Eesti on saanud endale elujõulise valitsuse. Noor peaminister Indrek Tarand on moodustanud kabineti vabariigi helgematest peadest ja roolib riiki kindlakäelisemalt kui ükski varasematest valitsusjuhtidest,» teatab uue telesaate tegevprodutsent Mart Normet.

Helgemaid päid on seinast seina, kuid ainsana on varasemat ministrikogemust Toomas Vilosiusel. Endine sotsiaalminister maandub varivalitsuses majandusministritoolile.

Kaamera ees olemisega pole poliitikul mingit probleemi. «Oh. Ma olen teles nii palju olnud, et ma ei tunnegi end seal kuidagi teistmoodi. Täiesti normaalselt, nagu igapäevases elus,» kinnitab naerdes kunagi oma otsekohese väljaütlemisega Tilli-Villi nime välja teeninud Vilosius. «Ma olen eelmised kaheksa aastat olnud ikka väga avaliku elu tegelane ja olnud pidevalt kaamerate ees.»

Kes valitsusse kutsus? «No eks me oleme Indrek Tarandiga väga-väga head kolleegid, koos kantslerid olnud. Tema mind kutsuski. Ma mõtlesin tükk aega, enne kui lõplikult otsustasin. Aga kogu see seltskond on mulle äärmiselt sümpaatne ja kõiki tunnen isiklikult juba varemast ajast. Gaute Kivistikku vast veidi vähem, aga ka temaga olen kohtunud. Murelikuks tegi mind pigem see, et pean väga pikaks ajaks kinni planeerima ja aega võtab see projekt ikka üsna palju. Aga arvasin, et no kui paluti, siis teen ära. Jälle üks uus asi elus proovitud,» kinnitab Vilosius. «Ma arvan, et eks seda otsustab vaataja ise, mis on tõsiselt ja mis läbi huumoriprisma öeldud. Aga ega tegu ole midagi nii väga vaid pilasaatega. Räägime ka tõsistest teemadest ja igaüks oma vaatenurgast ja kuidas tema seda ette kujutab,» ei pea Vilosius «Varivalitsust» pelgalt huumorisaateks.

Peaminister Tarandi meeskonda kuuluvad veel siseminister Priit Hõbemägi, välisminister Marica Lillemets, keskkonnaminister Marek Strandberg, kultuuriminister Ingrid Tähismaa, sotsiaalminister Ivo Linna ja portfellita minister Gaute Kivistik ehk Rohke Debelak.

«Põhimõtteliselt on tegu väikese orkestri moodustamisega, mis peab elegantselt kokku kõlama ja olema suuteline partituuri omas võtmes tõlgendama,» põhjendab meeskonnavalikut «Varivalitsuse» tegevprodutsent Mart Normet. Produtsent Olavi Paide lisab, et loomulikult oli peaminister Indrek Tarandil kabineti moodustamisel kõige kaalukam sõna öelda.

«Osalejatega on sõlmitud lepingud, kuid nende sisu on mõistagi konfidentsiaalne,» ei avalikustanud Paide osalejate rahanumbrit.

Miks pole kabinetis põllumajandus- või kaitseministrit?

«Kindlasti ei jää ükski põletav, põletikuline ega põnev teema seetõttu puudutamata. Portfellid on niikuinii tinglikud. Minister on isiksus ja see ongi selle saate juures peamine,» märgib Normet. «Huumor on vaataja silmades,» ütleb ta vastuseks küsimusele, kas on tegu pila- või siis pigem poliitikasaatega.

Esimest varivalitsuse istungit näevad televaatajad järgmise esmaspäeva õhtul Eesti Televisioonis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee