Eesti uudised

Merle Palmiste liigsed kilod jäid «Chicago» proovidesse 

Kadri Paas, 27. juuli 2004, 00:00
SIHVAKAS: Muusikali «Chicago» peaproovide abil sihvakamaks muutunud Merle Palmiste eelistab enda sõnul pärast pingelist tööpäeva ikka liha pannile visata ja kõhu täis süüa.Foto: Teet Malsroos
Merle Palmiste võttis muusikali «Chicago» proovide ajal hulk kilogramme alla. Sihvakas näitlejanna vannub, et pole kaalulangetamiseks ühtegi muud dieeti pidanud.

Draamateatri ja muusikali «Chicago» diival Merle Palmistel oli eile pärast intensiivseid hommikust õhtuni kestnud muusikaliproove vaba päev. Vaheaegade loetud minuteil ei jõudnud ta korralikule lõunasöögile mõeldagi.

Palmiste peabki muusikaliproove põhisüüdlaseks, mille abil kaotas keskeltläbi kolm kilo. «Mul pole olnud küll aega peeglisse vaadata, aga kõik vajalik on alles ja ebavajalik kadunud,» nendib näitlejanna muheledes. «Minul kipub ikka nii olema, et peaproovide ajal võtan paar kilo alla. Pole lihtsalt aega süüa! Aga õhtul, kui koju saan, siis panen ikka liha pannile ja söön kõhu täis,» kirjeldab Palmiste kaalulangetamisest unistajatele, kuidas alla võtta. Palmiste lisab, et uusi rõivaid pole sihvakus teda sundinud muretsema.

«Muusikalid kaotavad kilosid küll.»

Samas kinnitab Palmiste, et tema väljanägemine oleneb palju ka etenduse kostüümidest. «Näiteks Draamateatri näidendis «Eesti matus» arvavad ka lähemad sõbrad-tuttavad, et olen 20–30 kilo juurde võtnud, kuna kostüüm peabki mulle sellise kaaluefekti andma. «Chicagos» aga kannan eri korsette, mis figuurile hästi mõjuvad,» selgitab näitlejanna, et siredust ja tüsedust võidakse ka kunstlikult tekitada.

Muusikalide hävitavat mõju kehakaalule möönab ka «Chicago» teine peaosaline, Ugala teatri noor näitleja Maria Soomets. «Mina küll Merlet varasemast ajast ei tea, aga muusikalid kaotavad kilosid küll. Olen seda omal nahal tähele pannud,» kinnitab Soomets.

Proovide aeg oli tõesti nii intensiivne, et viis temaltki kaalu. «Enesetunne on praegu igatahes väga hea,» kinnitab näitlejanna.

«Merle kaalub palju tahab!»

Muusikali «Chicago» produtsent Hannes Villemson kinnitab, et tootjafirma pole näitlejatele küll mingit kaalulangetamise ülesannet ette kirjutatud. «Merle kaalub täpselt niipalju, kui ise tahab! Pigem annab kaalulanguse efekti Palmiste napp lavariietus,» usub Villemson. SL Õhtulehe hinnangul on muusikalitäht siiski isegi rohkem kui kolme kilo võrra salenenud ja ilusamaks muutunud.

«Chicago» kostümeerija ja stilist, moekunstnik Gerly Tinn kiidab Palmiste keha taevani. «Talle võib kas või kartulikoti selga panna, ikka sobib! Merlel on minu jaoks olnud alati perfektse keha sümbol. Tegelikult pole kogu muusikali näitetrupi puhul vaja olnud iluvigu parandada,» lisab Tinn. «Ausalt öeldes pole mina küll märganud, et Palmiste oleks kuidagi muutunud, aga loomulikult on tore, kui inimene kaalust alla võtab,» lisab moekunstnik.

Tema sõnul kasutab ta muusikali riietuses põhiliselt stretšriiet, mis keha järgi vormub.

Muusikalid langetavad kaalu

Kui lavakunstikooli aegu kaalus kõhetu olekuga Priit Võigemast 58–60 kilo ning unistas tõsimeeli kaalukamast olekust, siis pärast suitsetamise mahajätmist hakkas Ugala teatri näitleja kibekiiresti paisuma. Igal juhul oli veel filmis «Nimed marmortahvlil» kõhna tegelasena paistnud Priidust ühtäkki saanud 78kilone mees. Pärast tänavu etendunud muusikali «Grease» aga kõikus Võigemasti kaalunäit vaevalt 70 kilogrammi kandis. Suitsetama pole näitleja uuesti hakanud.

Samalaadse silmanähtava kaalulanguse tegi endine Vanalinnastuudio juht Anne Veesaar läbi möödunud suvel, kui võttis lühikese aja jooksul kaalust alla viis kilo. Muusikalide abil edutult teatrit jalule tõsta üritanud Veesaare retsept on lihtne: «Söön kell üks öösel seapekki, joon õlut peale, panen veel kõvasti sinepit ja mädarõigast ning tunnen ennast hästi.»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee