Kommentaar

Edgar Savisaar: Õllesummer on kultuuriüritus 

Urmo Soonvald, 14. juuli 2004 00:00
0

Tallinna linnapea Edgar Savisaar leiab, et ta peresõprade Riho Rõõmuse ja Marje Hansari korraldatud Õllesummer pole joomis-, vaid hoopis kultuuriüritus.

Edgar Savisaar, kas te Õllesummerile lähete?

Kindlasti.

Kuidas nii? Tallinn on ju võtnud alkoholivastase suuna ja see ei tohiks linna poliitikaga kokku minna.

Arvan, et... see on mingil määral Eesti traditsioonide hulgas, õllekultuur. Seda võiks pigem rohkem olla. Aga teen selget vahet kerge ja kange alkoholi vahel. Ise olen alkoholiga parajuslane, absoluutne karsklane pole ma kindlasti mitte. Samas pole ma kunagi pidanud end joodikuks ja nii ei saa ka teised minu kohta öelda.

Tegime Tallinnas küsitluse ja inimesed arvasid, et Tallinnas peaks olema karmim alkoholipoliitika. Arvan ka, et 500 viinapoodi on Tallinnas tõesti liiast. Tallinnas tuleks viinamüüki piirata. Muidu see kõik maksab meile kätte läbi inimeste tervise.

Rahvaküsitlusel osales palju noori ja teema aktiviseeris üllatavalt paljusid. See tähendab, et suurem osa neist oli alkoholi müügi piiramise poolt. Praegu promotakse teist seisukohta ja see on alkoholitootjate lobi tulemus. Ma ju jälgin, kuidas parlamendisaadikud visklevad, arvates täna üht ja homme teist. Vahepeal on inimesi lihtsalt töödeldud.

Kui Tallinna linnavõimud on karskete eluviiside pooldajad, kuidas olete siis nii mõistev Õllesummeri, joomist propageeriva ürituse suhtes?

See pole joomist propageeriv üritus. Mina pean Õllesummerit kultuuriürituseks. Nägin Münchenis Õllesummeri analoogi, mida samuti avas linnapea ja kus linna juhtkond aktiivselt osales. Aga mitte joomises, vaid kultuuriprogrammis ja rahvustraditsiooniliste eluviiside propageerimises. Õllesummer pole ainult joomiskoht.

Katked Edgar Savisaare 8. juunil SL Õhtulehele antud intervjuust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee