Eesti uudised

Kambjas peeti koolilõpuaktus kirikus 

Toivo Ärtis, 22. juuni 2004, 00:00
KOOLILÕPUTUNNISTUS PÜHAKOJAST: Kambja kooli värsked vilistlased pärast kirikus peetud koolilõputseremooniat. 
Tänavune koolilõpuaktus läheb Tartumaal Kambjas ajalukku. Seda pidulikku tseremooniat toimetati ei kuskil mujal kui kohalikus taastatavas pühakojas.

Kuusteist neidu ja viis noormeest istusid poolkaares käärkambri ukse ees kantsli kõrval.

Lõputunnistuse ja tugeva käepigistuse koolidirektorilt said nad vaid kümmekonna sammu kaugusel altarist. «Kõik läks vahvasti korda, ei midagi jumalavallatut,» nendib Kambja hingekarjane Toomas Nigola. «Ei oska küll öelda, kas ja kus on koolilõputunnistusi kirikus varem kätte antud. Ilmselt on seda ehk ikka juhtunud.»

Aktuste korraldamisega on Kambja kool hädas juba neli aastakümmet, sest omal ajal jäeti kokku hoides kooli aula ja võimla ehitamata.

Kitsuke koolikoridor rahvarohkete aktuste jaoks ei sobi, mistõttu juba kümmekond aastat on koolilõputseremooniaid peetud Rohelises Aulas ehk kooli õuel suure tamme all.

Laussajustest juuniilmadest hirmutatuna otsustas kool tänavu siiski lõputunnistusi katuse all jagada ning kirik sobis selleks.

Kambja vallavanem Ivar Tedrema loodab siiski, et see jääb esimeseks ja viimaseks korraks, kui pühakojas koolitunnistusi jagati. «Sügiseks peaks uue koolimaja ehitus nõnda kaugel olema, et aula saab valmis.»

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee