TAGASIHOIDLIK VALIK: «Ma ei ole autodega eputaja,» ütleb Jevgeni Nurmla, kes võiduraha eest ostis Audi A 4.
Allar Viivik 17. juuni 2004 00:00
Jevgeni Nurmla, kes esimese eestlasena lahkus märtsis telemängust «Kes tahab saada miljonäriks?» 500 000 krooniga, ostis võiduraha eest Audi A 4, remontis korterit ja soetas hulga teatmeteoseid.

«Teenitud pool miljonit pole tegelikult üldse suur raha,» ütleb 14. märtsil TV3 stuudios Eesti miljonimängu ajaloo suurima võidu saanud Nurmla. «Ja pealegi lähevad sealt maksud maha.» Seega kanti mälumänguri pangakontole 370 000 krooni.

Võidusummat Nurmla uisapäisa kulutama ei hakanud. «Nii võivad teha vaid need, kellel olemas kõik vajalik ning enamgi veel. Kui elad tavalise mehe elu, paigutad võidud vaid vajalikesse asjadesse. Ja mälumänguga saadud summa polnud ka viis miljonit,» räägib ta.

Võiduraha eest ostis Nurmla endale uue auto, valides sõprade soovitusel välja Audi A 4. «Hea ja praktiline mark. Ning mitte luksuslik Audi A 6 või 8,» põhjendab ta.

Pärast võidumängu lubas Nurmla remontida ka korterit ja osta hulga teatmeteoseid. Väljakäidud vekslid on ta nüüdseks lunastanud. Eriliselt hea meel on mälumänguril kirjastuses Ersen välja antud 800kroonise «Loomade raamatu» üle. «Seal on kogu loomariik alates algloomadest ja putukatest kuni inimesteni välja,» rõõmustab Nurmla teose üle. «Mulle meeldib just raamatuid lugeda, mitte surfata internetis.» Pealegi soovib ta, et võimalikult suur kogu oleks tal käe-jala juures: raamatukogus pole lihtsalt aega käia.

Ülejäänud raha pani Nurmla panka, et n.-ö. mustadeks päevadeks kapitali koguda. «Panin natuke kasvama. Edasi on vaja ka elada ning talvel tahaks reisima minna.» Kevadel lubas värske võitja uuesti miljonimängu helistada, et sealt lõpuks peaauhind koju tuua. «Augusti lõpus–septembri alguses tasub igal juhul proovida,» on Nurmlal lubadus meeles, sest praegu on mälumängus suvevaheaeg. Miljoni võitmist peab ta siiski suhteliselt raskeks, sest tarku mehi ja naisi Eestis saatesarja jätkub.

Sakslanna võitis miljon eurot

Märtsis võitis arst Maria Wienströer Saksa kanalis RTL näidatavas saates «Kes tahab saada miljonäriks?» miljon eurot ehk 15,6 miljonit krooni.

Eestis pole keegi siiani miljonit võitnud. Jevgeni Nurmla oli märtsis esimene, kes nägi ära viimase, 15. küsimuse. Kuid ta loobus vastamast ning võitis pool miljonit.

Enne tänavust hooaega on võidetud veerand miljonit kahel korral: mullu kevadel Klaarika Park ja tänavu veebruaris Rein Õue. Mälumängur Indrek Salis jõudis mullu jaanuaris küll poole miljonil krooni küsimuseni, kuid vastas valesti ja teenis 32 000 krooni.

125 000 krooni on miljonimängu kahel hooajal võidetud viiel korral.