HARULDUS: Peterburis erootika- ja seksimuuseumi asutanud Igor Knjazkin väidab, et ta on vaatamiseks välja pannud 1916. aastal mõrvatud kurikuulsa munga Grigori Rasputini 30 cm pika peenise. (Reuters)

Peterburis avatud Venemaa esimene erootika- ja seksimuuseum meelitab külastajaid «hullu mungana» ajalukku läinud Grigori Rasputini 30 cm pika peenisega, kirjutas Inglise kvaliteetleht The Times.

Siberi kolkakülas 1869. aastal sündinud Grigori Rasputinit huvitasid nooruses peamiselt viin ja naised. Seletamatu külgetõmbejõuga mehena võrgutas ta esmalt talunaisi, 1911. aastal aga pääses õigeusu kiriku toetusel Peterburi tsaari õukonda ja tal oli väga suur mõju tsaar Nikolai II abikaasale.

Tsaarinna uskus, et ainult Rasputini palved suudavad päästa tema hemofiiliat põdeva poja. Paljud ajaloolased kinnitavad, et Rasputin pööras nii tsaarinna kui ka teised õukonna naised oma usku, mis oli isevärki segu kristlusest ja seksuaalpraktikast.

Rasputini suur mõjuvõim tsaarinna üle tekitas õudu paljudes aristokraatides, kes otsustasid ta mõrvata. Grigori Rasputin tapeti 1916. aasta detsembris. Väidetavalt ta mürgitati, siis tulistati tema pihta ning lõpuks heideti tema keha Neeva jõkke.

Nüüd väidab Peterburi erootika- ja seksimuuseumi asutaja, teadlane Igor Knjazkin, et tal õnnestus Grigori Rasputini «parim tükk» Venemaale tagasi tuua ja vaatamiseks välja panna.

Kultusobjekt

Rasputini peenise saatuse kohta liigub mitmeid legende. Igor Knjazkini andmetel lõikas surnud mehelt peenise ära ja toimetas Prantsusmaale üks fanaatiline austajanna. Pariisis sai Rasputini ihuliikmest pikaks ajaks vene naisemigrantide kultusobjekt. Seejärel läks Grigori Rasputini peenis tema tütre Matrena omandusse. Ameerika tsirkuses lõvitaltsutajana töötanud Matrena müüs isa suguelundi 1970. aastal ühele antikvaarile. Matrena suri 1977. aastal.

Igor Knjazkin väidab, et 2000. aastal pöördusid tema poole kaks prantsuse antikvaari, kes pakkusid talle Rasputini peenist hinnaga 8000 dollarit. «Ma olen 99% kindel, et tegemist on tõepoolest Rasputini suguelundiga,» vahendab The Times Knjazkini sõnu.

Knjazkin kutsus Peterburi Grigori Rasputini peenist vaatama ka tema sugulase USAst, Matrena lapselapse John Nekmersoni. «See näeb välja samasugune nagu minu «parim tükk!»», tõi Pravda ära Nekmersoni äratundmisrõõmu.

Ekspert skeptiline

Tuntud Rasputini-ekspert Edvard Radzinski suhtub Knjazkini optimismi skeptiliselt. Tema arvates usub Knjazkin tõepoolest, et tal õnnestus osta ehtne Rasputini peenis. Radzinski väitel hakkasid igasugused jutud Rasputini peenise saatusest levima kohe pärast tema surma. «Kõik need on legendid ja müüdid,» on ta kindel.

Radzinski meenutas, et 1994. aastal pöördus üks tundmatuks jääda soovinud isik Bonhamsi oksjonimaja poole palvega hinnata Rasputini peenise väärtus. Bonhams lasi väidetavale peenisele teha ekspertiisi. Selgus, et tegemist oli hoopis merikurgiga.

Vene ajaleht Pravda kirjutas samal ajal, et Igor Knjazkin otsib muuseumi juba uusi rariteete. Nii sai ta kutse Londonisse Christie oksjonile, kus olevat müügis Orleansi neitsi genitaalid...

Pravda meenutab ka, et liikvel on veel Napoleoni peenis. Selle ostis 1970. aastal 4000 dollari eest üks ameerika uroloog. Mõõdetelt jääb see Rasputini omale märgatavalt alla.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis