Eesti uudised

Maarja-Liis ja Koit lahus? 

Verni Leivak, Katrin Pauts, 5. mai 2004, 00:00
HÄÄBUV SUHE: Koit ja Maarja mullu varasuvel restorani Novell stuudiotes seltskonnaüritusel. Mihkel-Markus Mikk (arhiiv)
Muusikaliringkondades räägitakse juba ammu, et lauljapaari Maarja-Liis Ilusa ja Koit Toome armastus on kustunud. Sosistatakse sellestki, et Maarja uueks kallimaks on Ameerikas karjääri tegev noor ärimees Keith Siilats. Nädalavahetusel ilmusidki Keith ja Maarja üheskoos Tartu tudengite kevadpäevade volbriüritusele.

Iga aasta 30. aprillil peavad Tartu tudengikorporatsioonid avatud uste päevi. Kõik korporandid kogunevad Tartusse, et esindada oma organisatsiooni au. Kevadiselt päikselises tudengilinnas võttis pidustustest osa ka Eesti Üliõpilaste Seltsi kuuluv Keith Siilats, kelle kaaslannaks oli lauljatar Maarja-Liis Ilus.

Ühe pealtnägija kinnitusel jalutas paar enne korporatsioonide paraadi algust Tartu raekojas ning suundus siis Kaubahalli poole. Noored hoidsid väga teineteise lähedusse. Raekoja platsi kõrval Zum-Zumi kohviku ees haaras noormees Maarja õrnalt oma käte vahele ning suudles teda põsele. Pärast lembehetke suundus paar Küüni tänavale jälgima korporatsioonide marssi. Paarike liikus paraadiga Raekoja platsile. Fotograafi silmates tõmbusid nad aga teineteisest diskreetsesse kaugusse.

Maarja: «Võõras inimene ta mulle ei ole.»

Pühapäeval tundis SL Õhtuleht huvi, kas lauljatar veetis volbriõhtu koos Siilatsiga Tartus, kus nad koos fotoobjektiivi ette jäid. Lauljatari reaktsioon oli viisakas, kuid kiire: «Ilmselt on tegu mingi eksitusega.» Neiu väitel oli ta tol päeval hoopis mujal ega saanud kuidagi piltide peal olla. Päev hiljem ta aga enam Siilatsiga Tartus viibimist ei salga: «Võõras inimene Keith Siilats mulle ei ole, tunnen teda küll.» Ning lisab, et Tartus oli tol õhtul veel palju tema tuttavaid. «Aga kus me niimoodi ühe pildi peale lausa oleme jäänud?» tunneb ta põgusalt huvi.

Samas ajab küsimus nende suhte kohta Maarja naerma: «See on küll täiesti vale kõmu. Tean, et tal endal on ka enne probleeme olnud sellega, kui teda mõne naisega nähakse. Ilmselt minul samamoodi. Aga ma ei suhtu kuulujuttudesse nii tõsiselt.»

Kuulujutte tema ja Koit Toome lahkuminekust ei soovi Maarja samuti kommenteerida: «Arvan, et ei ole mõtet asju segasemaks ajada.»

Keith Siilatsi mobiiltelefon oli nii eile kui ka üleeile suunatud postkasti.

Muusikaliringkondades sosistati ammu, et end aastaid meedias õnneliku paarina eksponeerinud Maarja-Liis Ilusa ja Koit Toome suhetes pole kõik korras. Viimati nähti neid üheskoos seltskonnaüritusel läinud aasta viimastel kuudel. Näiteks oktoobri lõpul, mil Dave Benton Park hotellis vähihaigete laste toetuseks üllitatud heliplaadiprojekti presenteeris. Novembri lõpul sõitis Koit Helsingisse, et sealses Linnateatris «Miss Saigoni» proovidega alustada.

Paar kuud varem kinnitas Koit Toome SL Õhtulehele, et on suhtes Maarjaga kogenud nii paremaid kui ka halvemaid aegu. «Oleme ju neli aastat koos olnud ja eks selle ajaga on kõike ette tulnud,» rääkis ta ning kinnitas, et paar on kaalunud ka lahkuminekut. «Mõned korrad ikka, kui on tülid ja jamad olnud. Ei tea, kas idüllilist muinasjutusuhet saabki kahe inimese vahel olla? Et jamasid, probleeme ja kiskumisi pole? Vaevalt.»

Praegu ei soovi aga Koit oma suhetest Maarjaga sõna võtta: «Ma kohe üldse ei taha sel teemal rääkida.»

Koit ja Maarja lahus juba aasta tagasi?

Anonüümsust palunud allikas, kes paari eluga hästi kursis, avaldab aga, et sisuliselt on Koit ja Maarja lahus juba pikka aega. «Arvan, et aasta kindlasti,» täpsustab ta. «Uus suhe või suhte algus oli Maarjal olemas juba läinud suvel, mil Vanalinnastuudio trupp muusikaliga «Miss Saigon» Saksamaal külalisetendusi andis. Räägiti, et Maarja pidi semmima Siilatsi (ärimees Viktor Siilatsi – toim.) pojaga.» Sellele, et Maarja Cambridge`i haridusega, New Yorgis investeerimis- ja tarkvarakonsultandina karjääri tegeva, kuid paraku juba abielumehe Keith Siilatsi väljavalitu on, viitasid ka teised muusikalidega seotud anonüümseks jääda soovinud inimesed.

«Veel paari aasta eest oli Maarja ehk liigagi konkreetne ja korrektne neiu, kes võis jätta äärmiselt tõsise inimese mulje. Viimastel aegadel on ta aga muutunud tunduvalt naiselikumaks, leebemaks ja pehmemaks. Tundub, et mitte tema ei pea enam asju juhtima – näib, et ta kõrval on keegi, kes võtab otsustamise koorma enda kanda,» kõneleb teadja õitsele löönud neiust.

Keith Siilats eitab don Juani kuulsust

Noort Siilatsit tituleeriti neli aastat tagasi seltskonnaajakirjanduses «uueks Eesti don Juaniks». Ehkki noormees on talle omistatud tiitlist viisakalt lahti öelnud, poseeris ta just siis siinsete fotograafide ees oma tollase väljavalitu, tõmmu argentiinlanna Marielaga, kellega tutvus viimase kodumaal. Ometi kinnitas noormees, et püsivast suhtest on nende puhul veel vara rääkida.

«Marielale tundus idee saada Eesti meedia kohalikuks staariks väga naljakas,» selgitas Keith toona. Polnud siis ime, et erinevatel seltskonnaüritustel võis noorhärrat silmata juba hoopis teiste neidudega tantsu keerutamas.

Kaks aastat hiljem teavitas meelelahutusajakirjandus järgmisest uudisest – 23aastane Keith seilas abieluranda endast aasta vanema blondi kaunitari Victoria Schultziga, keda tunneb juba maast madalast – Pääsküla keskkooli esimesest klassist saati. Verinoortena oli paarike neli aastat isegi koos elanud ning kihlunud, siis aga hakanud pikad vahemaad armunute vahel mõju avaldama. «Olid väikesed probleemid, kuid nüüd on need möödas. Tore on olla kellegagi, keda tunned läbi ja lõhki,» pihtis Victoria ajakirjale Kroonika paar aastat tagasi. Pulmatseremoonia viidi suure saladuskatte all läbi New Yorgis Eesti konsulaadis rahvusvahelisel naljapäeval 1. aprillil. Noorpaari vanemadki said abiellumisest teada alles pärast sündmuse toimumist.

«Homme»

(sõnad ja viis Maarja-Liis Ilus)

Homme oleme nii kui poleks meid olnudki

Kuulata võin su häält

kas või kogu öö siin kalda pääl.

Ja puhub vaid tuul

ja valgust annab meile vaid kuu.

Ma tean, et sinuga koos võib jääda nii,

see on mu ainus soov,

kuid ometi...

Refrään:

Homme oleme nii, kui poleks meid olnudki,

kõnnin mööda sust nii, kui poleks sind tundnudki.

Kui palju anda ja võtta võib õhtu,

ei suuda näha ma veel me lool lõppu,

kuid ometi...

Homme oleme nii kui poleks meid olnudki.

Naerda võin ma sinuga koos,

nii et unustan kõik, mis homme toob.

Ja kõrvus vaid tuul,

kui mu huuled su suul.

Ma tean, et sinuga koos võib jääda nii,

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee