Uudised

Ergomeetrivõistlusel nimekad osavõtjad  

17. jaanuar 1998, 00:00

VIRGE ANVELT

Täna TOP-i tennisehallis algaval Concept II ergomeetrite võistlusel pakuvad ergomeetrisõudmise eksmaailmameistrile, mullusele Tallinna võistluse võitjale soomlasele Klaus Geigerile konkurentsi sõudmise maailmameister Jüri Jaanson ja Iztok Cop.

Nimekamatest sõudjatest võistleb Tallinnas ka eelmise aasta MM-il B-finaali võitnud lätlane Andris Reinholds ja samal jõuproovil neljapaadil hõbedale tulnud austerlane Horst Nussbaumer. Viiekordne MM-i hõbe Vaclav Halupa, kes samuti pidi osalema, jäi tervise tõttu eemale.

Võistleb ka Tiit Sokk

Kuigi 1995. aasta maailmameistrile sloveen Iztok Copile ergomeetrisõudmine ei meeldi, loodab ta tänase võistluse võita. Nussbaumer pakub aga, et võitjaks osutub Jaanson. "Kuna kohal on ka eelmise aasta võitja Geiger ja ma pole tänaseks võistluseks spetsiaalselt valmistunud, osutub võitmine raskeks," tõdeb kahekordne Tallinna võistluse võitja Jaanson, kelle arvates on ergomeeter nüri treenimisvahend. "Aga kuna meie talved venivad pikaks, on ergomeetril treenimine paratamatu," märgib sõudmise eksmaailmameister, kes loodab tänavu veele harjutama minna märtsi alguses.

Naisteklassis kaitseb tiitlit endine NSV Liidu koondislane, leedulanna Birute Sakickiene. Kaasa teeb ka Eesti naiste esisõudja Piret Jamnes.

Kuna kõiki lihaserühmi arendaval ergomeetril saab sõita aasta läbi ja spetsiaalset ettevalmistust pole vaja, kasutavad seda treenimiseks teistegi spordialade esindajad. Tuntuim mittesõudja tänavusel Concept II võistlusel on vabaklassis osalev korvpallur Tiit Sokk.

Suur ekraan

Esimesed Concept II võistlused peeti Eestis 1993. aastal Tuvi tänava spordisaalis Tallinna Sõudeklubi eestvedamisel. Järgmisel aastal koliti Florasporti (Kristiine spordihoone). Mullu Kalevi võimlas peetud jõuproovil olid esimest korda kohal ka välisvõistlejad.

Tallinna Sõudeklubi presidendi Marion Vahuri sõnul on võistlus kogunud iga aastaga suuremat populaarsust. Kui esimest korda võistles alla saja sportlase, siis seekord on osalejaid poole rohkem. Tänavu teeb võistluse pealtvaatajatele atraktiivsemaks suur ekraan, millelt saab jälgida võistluse kulgu. Varem kasutati võistluse jälgimiseks väikesi monitore.

Võistlus algab TOP-i tennisehallis kell 11, finaalid peetakse kell 15.

VAMBOLA SALUPUU foto

Maailmameister Iztok Copile ei meeldi ergomeetrisõudmine, kuid osalema nõustus ta seepärast, et võistlus peetakse hea sõbra Jüri Jaansoni kodumaal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee