Uudised

Blind jõudis laserplaadini  

17. jaanuar 1998, 00:00

ÜLO KÜLM

Eelmise aasta detsembris väljastas trio Blind oma esimese CD "Wife For Sale". Projekt sai teoks Eesti Punane Risti abiga. Kolmandik plaadi müügist saadavast tulust läheb Punasele Ristile.

"Wife For Sale" lindistused tehti Seaside stuudios Tallinnas, produtsentideks on grupp ise ja Rene Liitmaa.

Blind on suhteliselt noor eesti bänd, teel tippu. Musitseerimist alustati 1994. aastal. 1996 ilmus kassett "Pronto seignore", mis sisaldab kolmteist pala.

Teami muusika meenutab rahvalaulude asemel hoopis meloodilist briti poprokki. Blind laulabki ainult inglise keeles ja kui ei teaks, siis võikski arvata, et tegemist on Inglismaalt pärit bändiga.

Blindi kuuluvad trummar Andres Ohu, bassist Joel Berg ja kitarrist-laulja Urmas Voolpriit. Viimast tuleb ilmselt pidada ka grupi "ajuks", sest kui ainus kaver ("I Think Were Alone Now", pärineb Tiffany repertuaarist) välja arvata, on kõigi ülejäänud palade autor just tema.

"Wife For Salel" teeb kaasa teisigi eesti muusikuid. Tarvo Valm (klahvpillid), Martti Nõu (tromboon) ja Simmu Vasar (trompet) suudavad veidigi avardada Blindi muidu kitsavõitu raame.

Sest kuigi tervikuna võttes väärib Blind kiidusõnu, tunduvad paljud nende rütmikad, meloodiarikkad lood omavahel liialt sarnased. Seekordsest saagist võiks esile tõsta kolme: "So Stoned Souli", "Million Miles Awayd" ja pisut erineva koega "Candlet".

Plaadi lõpuosa "naljad" meeldivad kindlasti feministidele, veel kõlab seal ingliskeelne õpetus, kuidas teha/millal teha suust suhu hingamist...

Blind on tervitatav nähe eesti poproki ilmas. Parajalt meloodiline, parajalt mahlakas. Blind suudab oma materjali lavalgi puhtalt ette kanda, nagu Von Krahlis detsembris näha võis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee